Kronprins Haakon og Kronprinsesse Mette-Marit. Foto: Jørgen Gomnæs/Det Kongelige Hoff

Kronprinsparet vil diskutere norsk musikknæring

Inviterer musikkbransjen til samling på Skaugum 24. august.

Bransjen

I forbindelse med Kunnskapsverkets forskningsprosjekt «Virkemidler for kulturelle næringer – rekkevidde og presisjon», er deltagere fra norsk musikkliv invitert til diskusjon og arbeidslunsj på Skaugum 24. august. Kronprins Haakon og Kronprinsesse Mette-Marit er vertskap for samlingen, melder Kunnskapsverket.
Deltagerne representerer 20 ulike musikkvirksomheter innen artistmanagement, plateselskap, pr/markedsføring, musikkforlag, musikkproduksjon, innspilling og konsert- og arrangørvirksomhet. Disse deltar i forskningsprosjektet som Kunnskapsverket gjennomfører. Samlingen er et samarbeid mellom Music Norway, Buzzfond AS og Kunnskapsverket.
-Norsk musikkliv er inne i en spennende tid, og vi må tilrettelegge for at norsk musikkindustri kan generere på en økende internasjonal etterspørsel etter norske talenter. I tett dialog med musikklivet vil vi bidra til at virkemidlene treffer, og da er forskningsprosjekt som dette vesentlige. Å ta med seg denne diskusjonen til Skaugum, opplever jeg er nok et bevis på at musikkbransjens internasjonale ambisjoner blir lagt merke til, sier direktør i Music Norway, Kathrine Synnes Finnskog.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Heim i Oslo World: – Ringverknadane er ganske massive

Heim i Oslo World: – Ringverknadane er ganske massive

– Du er avhengig av eit sterkt kulturliv i landet du bur i for å ha eit godt liv. Gjennom 20 år har Alexandra Archetti Stølen gjort sitt for akkurat det – i Oslo World.

– Du må være skamløs

– Du må være skamløs

Fra punkfanziner på Blitz til redaksjonen i Aftenposten: Nazneen Khan-Østrem har erfart musikkjournalistikken fra innsiden. Nå ser hun tilbake på sin tid som polemisk skribent – og frem mot et felt hun mener trenger mer mangfold, mer galskap og langt flere som tør å være en skikkelig «pain in the ass».

Høstfest og heder til musikkskaperne

Høstfest og heder til musikkskaperne

NOPA-prisene 2025 ble delt ut mandag kveld, der hedersprisen gikk til Åge & Sambandet, Sverre Indris Joner ble utropt som årets opphaver og Sanyu Christine Nsubuga fikk den gjeve tekstprisen.

– Gode tekster går aldri ut på dato

– Gode tekster går aldri ut på dato

Norsk Viseforum feirer 50 år med utsolgt jubileumskonsert på Gamle Logen.

Ballade video: Biff à la Niilas

Ballade video: Biff à la Niilas

Vi ser fillm med Sassy 009, Iris Caltwait, Emmerhoff & The Melancholy Babies, Les Dunes, Torgeir Waldemar, Anna Of The North, Neon Ion og Niilas.

Bjørn Eidsvåg utnevnt til St. Olavs Orden

Bjørn Eidsvåg utnevnt til St. Olavs Orden

Den folkekjære artisten blir kommandør av Den Kongelige Norske St. Olavs Orden for sitt fremragende musikalske virke.

Se alle saker
Konserttips Oslo

Serier
Video
Radio