Makosir ble plukket ut til Bylarm i år på grunn av sin innsendte demo – her er han, saxspiller og publikum på Bylarmkonserten på Krøsset i september 2022. (Foto: Ole Martin Andreassen)

Bylarm har åpnet for demopåmeldinger

Leter etter juryens utvalgte for 2023.

NotertBransjen

Bylarm har åpnet sin demopåmeldingen for spillejobber under 2023-versjonen av festivalen.
– En gig på by:Larm gir deg en gyllen mulighet til å vise deg frem for norsk og internasjonal musikkbransje, og spille for et musikkelskende publikum på Oslos beste scener. Det skrev bransjefestivalen på nett denne uka. Bylarm har siden 2008 vært arrangert i Oslo. Siden i fjor arrangeres den på høsten, etter å ha vært fast på nordisk musikkbransjes årshjul på nyåret.

Her kan man lese mer og eventuelt laste opp musikken sin – som Bylarmjuryen bruker som grunnlag for å vurdere om det blir spillejobb eller ikke.

 

Her er de 18 som Bylarmjuryen plukket ut for spillejobb i år.

 

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Ballade video: Biff à la Niilas

Ballade video: Biff à la Niilas

Vi ser fillm med Sassy 009, Iris Caltwait, Emmerhoff & The Melancholy Babies, Les Dunes, Torgeir Waldemar, Anna Of The North, Neon Ion og Niilas.

Bjørn Eidsvåg utnevnt til St. Olavs Orden

Bjørn Eidsvåg utnevnt til St. Olavs Orden

Den folkekjære artisten blir kommandør av Den Kongelige Norske St. Olavs Orden for sitt fremragende musikalske virke.

Spellemann 2025 til Operaen

Spellemann 2025 til Operaen

Neste års Spellemann arrangeres i Operaen i Bjørvika.

Ballade og Ny Musikks visuelle historie: Kunstner Terje Roalkvams plakater og tidsskrift på utstilling

Ballade og Ny Musikks visuelle historie: Kunstner Terje Roalkvams plakater og tidsskrift på utstilling

Sjelden anledning til å se norsk musikk- og magasinhistorie i grafisk form! Siste helg med utstilling av kunstner Terje Roalkvams plakat- og tidsskriftdesign 25. og 26. oktober.

NRKs musikkdekning: – Det handler ikke om nostalgi, det handler om ansvar

NRKs musikkdekning: – Det handler ikke om nostalgi, det handler om ansvar

For mange har det vært sårt å se sentrale sjangerprogrammer forsvinne fra NRK, inkludert for programlederne selv. Etter en heftig debatt prøver radioprofilene selv å forstå hva som ligger bak – og hva som skjer videre.

En æra går mot slutten: Norske albumklassikere legges ned

En æra går mot slutten: Norske albumklassikere legges ned

11. januar 2026 tar Norske albumklassikere pause på ubestemt tid. På fem år har de gitt ut mer enn 1000 album og bøker.

Se alle saker
Konserttips Oslo

Serier
Video
Radio