Ballade - papirtidsskrift

Brian Eno lager Punkt 2012

Produsenten skal programmere festivalen neste år.

Populærmusikk

Punktfestivalen ble avsluttet lørdag og samtidig ble det kjent at Brian Eno blir hovedkurator i 2012.

Eno gjestet Punktfestivalen i Kristiansand i 2008, og kommer altså tilbake året den flytter inn i det nye kulturhuset Kilden.

Les også om årets festival her: [link id=67067 title=»Hva er en live remix?«]

— Han er sentral i alle musikkformene som Punktfestivalen har som sitt varemerke, og han er en artist som fremdeles gir ut svært relevante og nyskapende plater. Når vi først skulle «gi bort» festivalen til noen andre etter å ha drevet den selv i alle år, er Brian Eno definitivt en mann vi kunne tørre å overlate ansvaret til, sier festivalleder Erik Honoré til Fædrelandsvennen.

I samarbeid med Honoré og Jan Bang skal Eno putte nytt innhold inn i festivalen. Eno får frie hender til å ta inn ting han mener passer, og får siste ordet når diskusjonene om neste års program skal settes.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Ballade og Ny Musikks visuelle historie: Kunstner Terje Roalkvams plakater og tidsskrift på utstilling

Ballade og Ny Musikks visuelle historie: Kunstner Terje Roalkvams plakater og tidsskrift på utstilling

Sjelden anledning til å se norsk musikk- og magasinhistorie i grafisk form! Siste helg med utstilling av kunstner Terje Roalkvams plakat- og tidsskriftdesign 25. og 26. oktober.

NRKs musikkdekning: – Det handler ikke om nostalgi, det handler om ansvar

NRKs musikkdekning: – Det handler ikke om nostalgi, det handler om ansvar

For mange har det vært sårt å se sentrale sjangerprogrammer forsvinne fra NRK, inkludert for programlederne selv. Etter en heftig debatt prøver radioprofilene selv å forstå hva som ligger bak – og hva som skjer videre.

En æra går mot slutten: Norske albumklassikere legges ned

En æra går mot slutten: Norske albumklassikere legges ned

11. januar 2026 tar Norske albumklassikere pause på ubestemt tid. På fem år har de gitt ut mer enn 1000 album og bøker.

Årets solistpris 2025 til sopran Victoria Randem

Årets solistpris 2025 til sopran Victoria Randem

– Victoria Randem er et strålende eksempel på det utrolig høye nivået på norske sangere for tiden, sier Peter Herresthal, styreleder i Den norske solistpris.

Hilmarprisen 2025 til koreograf og danser Sigurd Johan Heide

Hilmarprisen 2025 til koreograf og danser Sigurd Johan Heide

Heide får prisen for "enestående arbeid med å fornye og løfte norsk folkedans – både som kunstform og som levende kulturarv", sier juryen.

 – Jeg skriver meg litt fri fra alt

 – Jeg skriver meg litt fri fra alt

Hun spiller trommer med hele kroppen, rapper med lavmælt autoritet og skriver låter som er klokere enn henne selv. Øyunn har funnet ny kunstnerisk frihet i Danmark – og nå slipper hun sitt mest ærlige album så langt.

Se alle saker
Konserttips Oslo

Serier
Video
Radio