Ballade - papirtidsskrift

Mannskorbonanza i Oslo

Rekordforsøk med 25 konserter på to timer.

Det er uken for de mange konserter, og Mannskoret er på ballen med rekordforsøket «25 konserter på 2 timer» i Oslo, fredag denne uken.
Konsertene vil gå fra Last Train til Mathallen fra kl. 19, men noen minutters mikrokonsert på 23 stopp i mellom, blant annet London, Justisen, Internasjonalen, og Robinet. Det er lagt inn fem minutters ølpause på Internasjonalen kl. 20.05.
Les også: [link id=67960 title=»Saxofonbonanza i Oslo«]
Koret fremfører egne tolkninger av blant annet Raga Rockers, Jokke og Valentinerne, Frank Zappa og Knudsen og Ludvigsen.
Rekordforsøket er ment å slå korets tidligere rekord «20 konserter på 2 timer», fra 2010, og er en oppvarmingskonsert til korets ti års jubileumskonsert, fredag 19. oktober på Månefisken.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Ballade og Ny Musikks visuelle historie: Kunstner Terje Roalkvams plakater og tidsskrift på utstilling

Ballade og Ny Musikks visuelle historie: Kunstner Terje Roalkvams plakater og tidsskrift på utstilling

Sjelden anledning til å se norsk musikk- og magasinhistorie i grafisk form! Siste helg med utstilling av kunstner Terje Roalkvams plakat- og tidsskriftdesign 25. og 26. oktober.

NRKs musikkdekning: – Det handler ikke om nostalgi, det handler om ansvar

NRKs musikkdekning: – Det handler ikke om nostalgi, det handler om ansvar

For mange har det vært sårt å se sentrale sjangerprogrammer forsvinne fra NRK, inkludert for programlederne selv. Etter en heftig debatt prøver radioprofilene selv å forstå hva som ligger bak – og hva som skjer videre.

En æra går mot slutten: Norske albumklassikere legges ned

En æra går mot slutten: Norske albumklassikere legges ned

11. januar 2026 tar Norske albumklassikere pause på ubestemt tid. På fem år har de gitt ut mer enn 1000 album og bøker.

Årets solistpris 2025 til sopran Victoria Randem

Årets solistpris 2025 til sopran Victoria Randem

– Victoria Randem er et strålende eksempel på det utrolig høye nivået på norske sangere for tiden, sier Peter Herresthal, styreleder i Den norske solistpris.

Hilmarprisen 2025 til koreograf og danser Sigurd Johan Heide

Hilmarprisen 2025 til koreograf og danser Sigurd Johan Heide

Heide får prisen for "enestående arbeid med å fornye og løfte norsk folkedans – både som kunstform og som levende kulturarv", sier juryen.

 – Jeg skriver meg litt fri fra alt

 – Jeg skriver meg litt fri fra alt

Hun spiller trommer med hele kroppen, rapper med lavmælt autoritet og skriver låter som er klokere enn henne selv. Øyunn har funnet ny kunstnerisk frihet i Danmark – og nå slipper hun sitt mest ærlige album så langt.

Se alle saker
Konserttips Oslo

Serier
Video
Radio