— Vi vet nok om økonomien til at vi kan gå på et nytt år, sier sjef for Storåsfestivalen, Sveinung Sundli til avisa Sør-Trøndelag.
Storåsfestivalen hadde budsjettert med et billettsalg på 2700 for å gå i balanse. Sundli sier at de solgte mer enn 3000 til sammen, og at han er full av ideer til hvordan neste års festival skal bli enda bedre.
— Storåsfestivalen 2010 har vært en musikalsk og opplevelsesmessig suksess. Vi må vente litt før vi sier om det er en økonomisk suksess. Men det vi kan si, er at vi har en økonomi som er i orden.
Politiet sier at helgens festival var den roligste i Storås noensinne.

Ballade video: Signaler fra det ytre rom
Ekstra stor utgave med Anne Sandøy, Misty Coast, Oakland Rain. Luke Elliot, Lonely Crowd, Geir Sundstøl, Thea Wang, Tomora, Marqide, Ea Othilde, Les Faux Coupes og Vreid.

Warner, Sony og Universal har inngått KI-avtaler: Hva betyr det for norske musikere?
INNLEGG: Skal det etableres et rettferdig og bærekraftig system må det skje gjennom tydelige europeiske rammer. Kollektiv forvaltning sikrer samtykke og rimelig vederlag for alle musikkskapere, ikke bare de med store amerikanske forlagsavtaler, skriver Willy Martinsen i Tono.

Idyllen slår sprekker
Bitter strid mellom eierne av Idyllfestivalen i Fredrikstad, som møtes i Oslo tingrett denne uken.

Dette sier kunnskapsdepartementet om musikk hos lærere
Regjeringsutvalget vil ha musikk tilbake i lærernes obligatoriske utdanning.

– Musikk i skolefagene er en underutnytta ressurs
Regjeringsutvalget vil ha musikk tilbake i lærernes obligatoriske utdanning.

Med Tuvaband ned under vannskorpa
2025 ble det store drømmepopåret. Bli med ut å svømme, i Tuvas klang!



















































