Musikktjenesten WiMP lanserer i dag WiMP HiFi. Med det er de den første musikktjenesten i Norge som tilbyr strømming av musikk i tapsfri CD-kvalitet.
WiMP HiFi er tilgjengelig for Sonos, Bluesound, iOS og Android og koster 199 kroner per måned.
— Vi tror at hifi vil bli en standard i musikkstreaming framover på linje med HD for TV, sier Andy Chen, administrerende direktør i WiMP Music, i en pressemelding.
Arbeidet med å oppgraderingen til formater optimalisert for strømming startet mot slutten av 2012. Produktet er betatestet siden midten av mars, og vurderes slik av Dagbladets Jan Omdahl.
Samtidig med WiMP HiFI kommer en redaksjonell featureserie kalt High Fidelity. Målet er å stimulere WiMP-brukere til å lytte til album i sin helhet.
Wimp HiFi kan prøves her.

Mitt hittil ærligste forsøk på å være et ansvarsbevisst menneske
I en tid der demokratiet står på spill får begrepet skyldfølelse renessanse.

Ballade jazz: Å bryte og bygge vaner
Dette er platene du pakkar med deg i lag med krimromanen, kvikklunsjen og appelsina.

Nyhet! Ballades festivalguide
Vi lanserer Ballades festivalguide, som vil samle musikkfestivaler over hele landet, gjennom hele året.

Oppspark til årets Inferno: Gjenhør med debatt om hatytringer i black metal
Ballade radio: Varm opp til metalfestivalen med den heite debatten om hatytringer i black metal fra fjorårets festival, med et sterkt internasjonalt panel.

POSTKORT FRA JAPAN: – Individet er ikke verdt en jævla dritt. Og dét har japanerne skjønt.
Spellemannsnominerte Why Kai dro på turné til Japan, og fikk både nye fans og eksistensiell angst.

Mørk kveldssang med Michael Krohn
Nylig ble det kjent at Michael Krohn legger opp som vokalist på grunn av sykdom. Her er hans siste nachspiel som sanger.