Det ble nylig kjent at Bo Grøningsæter og Lars Mossefinn er [link id=67486 title=»sagt opp fra sine stillinger i Vestnorsk Jazzsenter»], etter å ha drevet med det styret kaller ulovlig vinsalg. Forholdet er også anmeldt.
— Norsk jazzforum er gjort kjent med at det foregår en personalsak i Vestnorsk jazzsenter og at det nå er engasjert en ny midlertidig ledelse. Vi har tillit til at styret i Vestnorsk Jazzsenter, sammen med ledelsen, vil fortsette det gode arbeidet for jazzen i regionen, sier daglig leder i Norsk jazzforum, Tore Flesjø i en pressemelding.
— Selvfølgelig uakseptabelt
Styreleder i Norsk jazzforum, Odd Erik Hansgaard sier i samme melding at «hvis sider ved driften av VNJS har hatt den karakter som Bergens Tidende presenterte i avisen nå i helgen, så er dette selvfølgelig uakseptabelt og ligger på siden av de oppgavene VNJS som et av fem regionale jazzsentre er etablert for å arbeide med».
Ballade intervjuet mandag Jan Granlie, redaktør for Jazznytt, en publikasjon gitt ut av Norsk Jazzforum og stiftelsen Odin. Granlie er en av dem som har kjøpt vin av Vestnorsk Jazzsenter. Intervjuet kan leses [link id=67487 title=»her»].
Ballade har ikke fått tak i Flesjø eller Hansgaard for ytterlige kommentarer i dag.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Å være musikalsk i et etisk perspektiv
Under festivalen "Ding-dong eller dong-ding?" 4. mars vil pianist Ellen Ugelvik og musikkterapeut Gro Trondalen utfordre publikum til å reflektere over hva det egentlig betyr å være musikalsk, også i et etisk perspektiv.

Norske arrangører om «de fire store» og internasjonal konkurranse
Får «de fire store» i livemarkedet for mye makt? NKA-lederen peker på maktskifter som kan skape en ubalanse i resten av feltet.









































