Dagens Næringsliv skriver onsdag at arrangøren av Kollenfest tapte penger på årets arrangement i Holmenkollen der Rihanna og Kiss var de største navnene.
Festivalen, som gikk av stabelen i juni, ble rammet av tåke og dårlig vær, og at arrangementer som Hovefestivaølen og VG-lista Topp 20 gikk samtidig.
Ifølge DN har arrangøren Air Oslo annonsert betalingsstopp og forslag til akkordløsning overfor sine kreditorer i løpet av august. Air Oslo er et datterselskap av Air Productions, som også driver søsterfestivalene Rått og Råde i Stavanger og Døgnvill i Tromsø.
— Våre festivaler er separate selskaper og juridiske enheter, dette har derfor ikke noe å si for våre andre festivaler, sier markedsansvarlig i Air, Pål Jakobsen, til DN.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Å være musikalsk i et etisk perspektiv
Under festivalen "Ding-dong eller dong-ding?" 4. mars vil pianist Ellen Ugelvik og musikkterapeut Gro Trondalen utfordre publikum til å reflektere over hva det egentlig betyr å være musikalsk, også i et etisk perspektiv.

Norske arrangører om «de fire store» og internasjonal konkurranse
Får «de fire store» i livemarkedet for mye makt? NKA-lederen peker på maktskifter som kan skape en ubalanse i resten av feltet.

En ny vår for norsk opera: To × opera off-Bjørvika
Ballades klassisk-anmelder Ola Nordal opplevde nylig operaene «Heroin Chic» og «Nokon kjem til å komme» på Parkteatret i Oslo. I denne dobbeltanmeldelsen prøver han å fange noe av det som skjer i norsk operaproduksjon.











































