Etter at debutalbumet «Melody A.M.» ble sluppet tidligere i høst på selskapet Wall of Sound har de to Tromsø-guttene Svein Berge og Torbjørn Bruntdland vært travelt opptatt med så telle toppkarakterer og sole seg i glansen av lovord fra det som finnes av musikkpresse både i inn- og utland. «Melody A.M.» har blant annet blitt kåret til månedens album i magasiner som The Face, Ministry Magazine og Muzik. Norges ambassadører for såkalt «arctic sound» er på kort tid blitt lommekjente i samtlige av Europas store konserthaller, og har etter hvert fått en lang skryteliste med celebre navn som duoen har spilt konserter sammen med. 17. desember kan Røyksopp føre opp enda noen nye navn på listen.
Støttekonserten med parolen «Afghan Crisis» har samlet store navn innen elektronisk musikk til en to dagers konsert der alle inntekter går uavkortet til Røde Kors og Røde Halvmånes nødhjelpsarbeid i Afghanistan. Første konsert går av stabelen 15. desember i Bristol Academy, der blant andre Gorillaz, Massive Attack og Geoff Barrow fra Portishead vil stille opp. To dager senere flyttes arrangementet til hovedstaden og den store konserthallen London Fabric.
Røyksopp vil dele scene med blant andre Daft Punk, Unkle Sounds, Massive Attack og Gorillaz.
Røyksopp spiller i Bergen i kveld, 23. november. I morgen tar de turen innom Trondheim før de 29. november besøker Transmusicales Festival i Rennes i Frankrike. 30. november spiller de i Brüssel, og 4. desember starter UK-turnéen med Basement Jaxx i Cambridge.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Å være musikalsk i et etisk perspektiv
Under festivalen "Ding-dong eller dong-ding?" 4. mars vil pianist Ellen Ugelvik og musikkterapeut Gro Trondalen utfordre publikum til å reflektere over hva det egentlig betyr å være musikalsk, også i et etisk perspektiv.

Norske arrangører om «de fire store» og internasjonal konkurranse
Får «de fire store» i livemarkedet for mye makt? NKA-lederen peker på maktskifter som kan skape en ubalanse i resten av feltet.











































