Torgny Amdam

AKKS Norge søker ny leder

AKKS Norge søker ny generalsekretær. AKKS har stått bak mange viktige prosjekter for å fremme kvinner i kulturlivet - spesielt innen rockmusikken. Det siste året har AKKS stått bak en egen plateutgivelse, "Stiff Nipples Volume 2", og flere turneer med både norske og utenlandske kvinnelige utøvere.

Bransjen

I forbindelse med at Antita Overelv nå går av som leder for AKKS Norge 31. desember, blir stillingen nå lyst ut via Ballade. Vi bringer her videre stillingsbeskrivelsen, og uttrykker samtidig vårt ønske om at det er noen der ute som vil ta roret etter lang tids iherdig innsats fra den avtroppende lederen.

Ny generalsekretær AKKS Norge

AKKS er en idealistisk organisasjon som arbeider med å rekruttere, motivere og synliggjøre kvinner i alle ledd av musikkbransjen. AKKS har lokalavdelinger i Oslo, Bergen, Trondheim, Stavanger og Tromsø.

AKKS søker generalsekretær i 50% stilling. Generalsekretæren har ansvar for økonomistyring, kommunikasjon med bevilgende myndigheter, kommunikasjon med nasjonale og internasjonale samarbeidspartnere og skal samarbeide tett med landsstyret AKKS Norge og lokalavdelingene. Det er ingen forutsetning at du har musikkfaglig bakgrunn, men det stilles krav til administrativ og økonomisk erfaring. Stillingen kan kombineres med studier.

AKKS kan tilby spennende arbeidsoppgaver i et pulserende musikk miljø med mange utfordringer og utviklingsmuligheter i trivelige omgivelser ved Akerselva.

For nærmere informasjon: kontakt Anita Overelv på tel. 22 20 75 30

Søknad med cv sendes

Line Antonsen,
Strandv.32,
7042 Trondheim

Tiltredelse er 15. januar 2001, mens søkndasfrist er 15. desember 2000.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
KI-assistert musikk har opphavsrett, KI-generert ikke 

KI-assistert musikk har opphavsrett, KI-generert ikke 

INNLEGG: Hvor mye menneskelig skapende innsats må til før musikk skapt med hjelp av kunstig intelligens får opphavsrett? TONOs Willy Martinsen svarer på Anders Oddens spørsmål til forvaltningsorganisasjonen.

Linda Melsom er ny festivalsjef i Moldejazz

Linda Melsom er ny festivalsjef i Moldejazz

– Jeg gleder meg til å bli bedre kjent med menneskene, musikken og kraften som ligger i Moldejazz, og til å se hvordan vi sammen kan skape veien videre.

– Vi er to introverte typer som lager en introvert skive

– Vi er to introverte typer som lager en introvert skive

Har Norge plass til en moden og godt voksen hiphop-plate? Fredag 30. januar slipper rapper Kjartan Gaulfossen og produsent Fred Russel albumet Etter alt, en utgivelse som verken lener seg på boom bap, trap eller kommersielle grep.

Musikkforleggerne: – Her er de nominerte til årets gjeveste

Musikkforleggerne: – Her er de nominerte til årets gjeveste

Fra store, historiske verk og hits, til profilert filmmusikk: Disse er nominerte til Musikkforleggerprisen 2026.

Kunstig intelligens dreper varen, men kan frigjøre kunsten

Kunstig intelligens dreper varen, men kan frigjøre kunsten

INNLEGG: Det er betryggende at vi deler bekymringen for menneskets plass i musikken, skriver Kjetil Manheim i sitt svar til musiker Torstein Slåen.

Er musikk gøy å lage?

Er musikk gøy å lage?

INNLEGG: Suno-sjefen mener «musikk ikke er gøy». Derfor er drømmen om platekontrakt død.

Se alle saker
Konserttips Oslo

Serier
Video
Radio