Hopp til innhald

Vinterhygge i Bodø

Nordland Musikkfestuke starter ny festival.

19. – 21. mars neste år arrangerer Nordland Musikkfestuke i Bodø en vinterfestival. Hovedfestivalen skjer vanligvis i august.

Den vil foregå i midtuken og vil utelukkende fokusere på klassisk musikk, og programslipp er i februar.

Utvidelsen av festivalen skjer i samarbeid med konferansen Arctic Dialogue som arrangeres av Nordområde-senteret ved Universitetet i Nordland og Handelshøgskolen i Bodø.

— Publikum vil få oppleve klassisk musikk, først og fremst i kammermusikkformatet, på forskjellige arenaer og i flere stilarter. Det skal bli en hyggelig festival som skal gi store opplevelser og vi kommer til å bruke mange arenaer i hele byen, sier direktør André Wallann Larsen i en pressemelding.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Nordland Musikkfestuke satser på marked

Ansetter Linda Skipnes Strand.

Rolf-Erik Nystrøm festivalprofil

Nordland Musikkfestuke starter fredag og varer i 11 dager.

Nord Norsk Opera og Symfoniorkester

– Forunderlig holdning

Festspillene i Nord-Norge har vært negative til NOSO som prosjekt, skriver Nordland Musikkfestuke i sin evaluering av knutepunktfestivalen.

Flere saker

Stein Høyer, NK Foto: Anna Granqvist.

Ønsker samarbeid

– Nå virker det rolig rundt i det ganske land. Stemninga er god. Sentralstyret er fornøyd med situasjonen, og vi...

Sverre Knudsen

Foregangsmannen

Fra punkrocker til elektronika-artist: Hvordan går Sverre Knudsen frem når han skaper tekst og musikk?

Samsaya er neste låtdikter ut i Ballades serie om tekst

Samsaya: Masken skal av!

– Jeg har alltid følt at jeg har vært i opposisjon – mot tiden jeg lever i og mot miljøet rundt...