Hvert år deles også Folkelarm-prisene ut til utøvere innen tradisjonsmusikken som har gjort seg spesielt positivt bemerket. Det er FolkOrg – organisjon for folkemusikk og folkedans som står bak arrangementet.
– Dette er en spennende stilling. Med evalueringsrapporten som ble laget i 2012 som grunnlag, og en gjeng med drivende dyktige og flotte folk rundt meg, så blir det en glede å gyve løs på Folkelarm 2013, sier Reinton til Folkemusikk.no.
Sigurd Reinton har vært involvert i kulturlivet i Oslo i godt over ti år, og har jobbet med alt fra Det Norske Teatret til Blå og Kulturslottet Soria Moria.
I tillegg til prosjektlederstillingen i Folkelarm jobber Sigurd som prosjektleder for foreningen Musikkbyen Oslo (en forening stiftet av arrangører i Oslo). Han er produsent for TEDx Oslo, og driver sitt eget produksjonsselskap.
Folkelarm har vært arrangert siden 2005. Det er det største bransjetreffet for tradisjonsmusikk i Norden, og finner sted i Oslo hver høst.

Ballade video: Drømmer om barndommen
Super sommermeny med musikkvideoer fra Levina Storåkern x 2, St. Niklas, Quarter Wolf, Hamstermann, El Cartel, Therese Ulvan, STORM & Fixation, Ole Evenrud og Henning Kvitnes.

Hvor brenner det, Guro Furunes Pettersen og Chris Schaal?
Evner bransjen å bevare en grasrot av ny kreativ musikk og bransje utenfor hovedstaden? Og hva kjennetegner egentlig en vellykket undergrunnsscene?

– Øyafestivalen må ta et oppgjør
Utestedet Blå avslutter samarbeidet med Øyafestivalen i protest mot festivalens eierskap.

Øm virvelvind. Axel Skalstad (1992-2025): Jeg blir bare så glad av å se deg spille.
Minneordene over trommeslager Axel Skalstad er skrevet av Filip Roshauw. Skalstad gikk bort i en ulykke nylig, altfor ung med sine 32 år.

Så vanskelig er det ikke.
Hva om likestilling på festivalene bare var...helt vanlig?

Dette ble vedtatt på Tonos årsmøte 2025
Under årets møte ble de fleste foreslåtte endringene i vedtektene vedtatt, men noen sentrale forslag falt.