Hopp til innhald

Ut i verden?

Den som har planer om internasjonal karriere bør først ta turen til dalstroka innafor kommende tirsdag, da Høgskolen i Hedmark arrangerer seminar om internasjonalisering av musikk på Rena.

Seminaret springer ut av høgskolens studium i Music Management, som i følge prosjektkoordinator Jarle Krisoffersen i dag huser 60 studenter på bachelor-nivå.

Seminaret på Rena 3. november tar utgangspunkt i forskjellene i forvaltning av opphavsrett i Europa og USA og starter med foredrag av opphavsrettspesialist Stine Helén Pettersen.

Dessuten stiller flere erfarne produsenter, advokater og arister opp for å fortelle om sine erfaringer.

En av dem er Fredrik Saroea fra Datarock, et av tidens mest «internasjonaliserte», norske band. Andre navn er Kai Robøle fra Waterfall, som også underviser på høgskolen, den engelske underholdningsadvokaten Richard Baskind, nevnte Stine Helén Pettersen fra advokatfirmaet Wiersholm og Helene Dolva Broch fra Music Export Norway.

Første kull i Music Management-studiet ble uteksaminert i 2008. Høgskolen leder dessuten for tiden EU-prosjektet Innovation Music Network, som har deltakere fra Sverige og flere norske fylker.

— Seminaret om internasjonalisering bunner i et behov for å gjøre virksomheten vår mer rettet mot internasjonale forhold. Ikke minst har vi fått råd om dette fra en rådgivningsgruppe vi har knyttet til oss som inneholder aktører fra platebransjen, sier Kristoffersen.

Seminaret er gratis og påmeldingen sendes til postmottak@osir.hihm.no.

Spanderbuksene strekker seg imidlertid ikke helt til konserten samme kveld med Karin Park og Datarock, der billettprisen er kr. 230.-

Ledige stillinger

Flere saker

Ballade370x430

Årsmelding Ballade.no 2015

Vi oppsummerer virket i 2015. Nyheter, debatt, kritikk av flere sjangre og i nye former og mer til.

Christian Blom

Christian Blom ny daglig leder på Notam

Blom overtar etter Notto Thelle, når hans åremål går ut i juli 2017.

Lillebjørn Nilsen på scenen.

Lillebjørn Nilsen får St. Hallvard-medaljen

Nilsen får Oslo bys høyeste utmerkelse fredag, for sangene og musikken han har skapt som forteller om og skildrer livet...