Sandra Jensen som Lucia

Alternativt Lucia-marked med Trash & Treasures

- Vi tøyer julebegrepet på Tøyen, sier arrangørene i Trash & Treasures, som bl.a. består musikere og performance-artister som Black Factory, Dementia Narcissus, Spacebrain og Susan Badrkhan. Denne lørdagen lover de både lavendelposer, vafler, erotikk, kunst, live-underholdning og designprodukter, mens selveste DJ Julenissen snurrer plater og serverer gløgg.

Populærmusikk

Av Arvid Skancke-Knutsen

Trash & Treasures inviterer til Lucia-marked på Tøyen,i Eiriksgate 17, som arrangørene selv omtaler «Oslos verste bakgård».

Bakgården skal kommende lørdag forvandles til en kunstnerisk oase takket være beboerne i Eiriksgate 17, som stort sett er designere, kunstnere, musikere og artister. De har startet det nye prosjektet Trash & Treasures i samarbeid med andre kunstnere. Bak Trash & Treasures finner vi navn som Annikki, Black Factory, Cherry Pop, Chic de la Chic, Dementia Narcissus, Sandra Jensen, Michael Ellertsen, Spacebrain, Susan Badrkhan og Turid Kjellvand.

Markedet førstkommende lørdag er det første arrangementet i regi av Trash & Treasures. Arrangørene lover renessanse og magi i en cocktail med «et spenningsfelt mellom lavendelposer, vafler, votter, erotikk, foto, kunst, live underholdning, håndverk og designprodukter». DJ Julenissen snurrer plater og serverer gløgg, mellom gospel kor og performance-innslag. Selveste Lucia tilbyr lusekatter og pepperkaker, og «skriker sitt siste skrik før Jesu fødsel» i et møte mellom liv og død.

— Gjenopplev barnet i deg, kom på Lucia-markedet og finn den unike julegaven du alltid har lett etter, reklamerer arrangørene, som tidligere bl.a. har gjort seg bemerket som sentrale skikkelser innen den unge ekstremkunst-scenen i hovedstaden.

Markedet vil være åpent fra kl 1200 – 1700, og alle er hjertelig velkomne.

Program:

Kl.13.00-13.15: Motevisning Bad&Bader
Kl.13.30: Gospel kor
Kl.14.30-14.45: Michael Ellertsen – performance
Kl.15.30-15.45: Dementia Narcissus – performance

DJ Julenissen spiller hele dagen mellom innslagene. Mer informasjon finner du på http://www.sandra-jensen.com/

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Ballade klassisk: Jeg har delte meninger

Ballade klassisk: Jeg har delte meninger

Denne gangen er det delte meninger i enmannsredaksjonen Ballade klassisk.

Ny mentorordning for unge orkestermusikere fra nord

Ny mentorordning for unge orkestermusikere fra nord

Musikkstudenter fra Nord-Norge kan nå søke opptak til mentorprogrammet Arktisk Mentor Arena. Programmet skal gi unge orkestermusikere erfaring, veiledning og et springbrett til profesjonell karriere.

Fuglefjellet som mista stemmen

Fuglefjellet som mista stemmen

Et stilnet fuglefjell åpner festival.

Blodtur til København

Blodtur til København

I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva

Slik ble jeg en diva

KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio