Hopp til innhald
Jan Martin Jensen

Jan-Martin Jensen, sjef for Infernofestivalen. (Foto: Infernofestivalen)

Infernosjefen er borte

Jan-Martin Jensen drev Radar Booking og var en av grunnleggerne av den internasjonale Inferno Metal Festival i Oslo. Han gikk bort mandag etter kort tids sykdom.

Jan-Martin Jensen drev Radar Booking og var en av grunnleggerne av, og festivalsjef for, den internasjonale Inferno Metal Festival i Oslo. Mandag kveld fikk redaksjonen melding om at han hadde gitt tapt etter kort tids alvorlig sykdom.

For snaue tre uker siden ble han utropt til Årets Bylarmer for sin innsats for musikklivet. Ballade rakk å snakke med festivalsjefen og konsertveteranen, med sønnen i bakgrunnen over telefonen:

Hilsnene kommer fra folk fjernt og nært i hele bransjen, fra kollegaer i Inferno til arrangører på klubber og festivaler rundt om i landet, og selvsagt utenlands fra.
– Dette er veldig, veldig hyggelig. Jeg setter stor pris på å få denne utmerkelsen, fortsetter Jensen. – Jeg ble litt satt ut med en gang – dette er første prisen jeg har fått.

Sønnen til Jensen, Simon, sitter i bakgrunnen mens Ballade er på tråden.
– Overraska og veldig glad, det er vel det vi kan oppsummere reaksjonen din med, sier han. Prisen ble overrakt for kort siden under en middag med storfamilien, og var i følge festivalsjefen perfekt organisert og timet.

I intervjuet kan du lese om noe av det han har hatt fingrene i, helt siden starten som lydtekniker, og fra da han ble booker og manager for de to legendariske bandene Life…but How To Live It? og Mayhem.

Redaksjonen takker for engasjementet for musikken, og sender varme tanker til Jan-Martin Jensens nærmeste.

Les også: Tore Dolg Stemlands minneord over Jan-Martin Jensen

Ledige stillinger

Relaterte saker

Jan Martin Jensen

Inferno-sjef Jan-Martin Jensen er Årets Bylarmer 2025

Festivalsjef og grunnlegger av Inferno, Jan-Martin Jensen, er Årets Bylarmer 2025.

Sign of the horns – inferno påska

Inferno: Det handler om følelsen. Metal-følelsen.

Årets Inferno Metal Festival poengterte metallens ånd: Å være del av en historie og en kultur. Å være inkludert. Det...

Flere saker

Bianca på Kadetten

Hennes Majesteter: Megan Thee Stallion, Flo Milli og Bianca på Kadetten

Ballades anmelder tok for seg kvinner i hiphop på Kadettens siste kveld.

Hellqvist/Amaral

Planer for fremtidige situasjoner

Det ambisiøse, flerårige svensk-norske prosjektet Impossible Situations har brister og uklarheter, men også fremtidig potensial, skriver Stefan Thorsson.

Bodil Maroni Jensen under lansering av boka Stemmer i samtidsmusikken under Ultima i Oslo september

Stemmer i samtidsmusikken: Med reiseguide inn i et kunstfelt

ANMELDELSE: Forfatter Bodil Maroni Jensen åpner dører og tar oss med inn i samtidsmusikken. Der blir vi kjent med både...