Blå. (Foto: Blå)

Blå 25 år

En gjenstridig klubb ved Akerselva fyller tjuefem.

Kalender

Trekkspillcafé på Modum

10/02/2025 Kl. 19.00

Viken

Konsert: My Funny Valentine

14/02/2025 Kl. 19:00

Oslo

Lunsj med kultur: Brasilieras

14/02/2025 Kl. 1200

Oslo

Operapub på Grønland Boulebar

15/02/2025 Kl. 1900

Oslo

Et utested som har huset norske og internasjonale kredbookinger, som vel har en stor del av skylda for at flere tenkte det kunne serveres øl og kultur/underholdning langs elva der Oslo sentrum glir over i Grünerløkka, som har stått i feider og kontroverser … Men som først og fremst har booket tusener av konserter og klubbkvelder, med startpunkt i en veldig utvidet jazzsjanger.

28. februar starter bursdagsfeiringa med fest med taler og husband Jaga Jazzist.

Så fortsetter feiringa med ennå uannonserte overraskelser, og blant andre følgende:
2. mars: GiddyGang
3. mars: Anja Lauvdal + Fra Det Onde (ft. Emil Nikolaisen & Jonathan Horne) + Klubb: KOSO CLUB med MI-EL
4. mars dagtidskonsert: Jazz på gølvet: Skikkelig Jazztrio / 4. mars på kvelden: Pom Poko + Klubb: Etterfest Tøyen Holding (som spiller for et utsolgt Rockefeller samme kveld).
5. mars: Frank Znort Quartet

Tradisjon: En av Frank Znort Quartets mange søndagskonserter på Blå i 2018 (Foto: BLÅ)

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.
Konserttips Oslo