I samarbeid med NRKs rikholdige folkemusikkarkiv og plateselskapet ta:lik ga Laget for Folkemusikk også ut en jubileums-CD der mange av lagets medlemmer var med. Blant rekken av medvirkende kan vi nevne Arne Røine, Ola Bøe, Jon Tryti, Torleiv Bolstad, Talleiv Røysland, Harald Røine, Reidar Skjelkvåle, Knut Trøen, Henrik Gjellesvik, Dagne Groven Myhren, Hallgrim Berg, Trygve Bolstad, Håkon Asheim, Gullik Kirkevoll og Ånon Egeland.
Platen inneholdt musikalske bidrag på både hardingfele, fele, kveding, seljefløyte og lur, spilt av noen av de mest markerte folkemusikerne i landet. Fjorårets jubileum ble også markert med en rekke konserter og dansefester i Lagets beste tradisjon.
— Laget for Folkemusikk tilbyr et miljø på tvers av alder og bakgrunn, der det samlende er folkemusikken, sier nestleder Jørn Simenstad i Laget for Folkemusikk. – Hos oss kan du møte utøvere på de aller fleste av de instrumentene vi forbinder med norsk folkemusikk: fra hardingfele og munnharpe, til lur og bukkehorn, sang og dans.
I samarbeid med kulturskolen i Oslo har Laget for Folkemusikk også arbeidet med å styrke barne- og ungdomsopplæringen i folkemusikk i Oslo, forteller han.
— Vi går nå inn i et nytt hundreår med ny konsert og dansefest. Fredag 6. februar, klokka 20:30, blir det konsert ved spelemannen Leif Inge Schjølberg fra Vågå, og deretter fest og dans til spelemennene Tore Bolstad, Niels Røine og Hilde Kirkebøen.
Åstedet for konserten og festen er Holsts gate 3 – også kjent under navnet «Afrika». Dit kommer man greiest med trikk 11, 12 eller 13 til Ringnes bryggeri, for så å gå 200 meter videre oppover langs trikkelinjen, og så til venstre.

Blodtur til København
I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva
KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.












































