Hopp til innhald
Anders Rønningen

Anders Rønningen til Norsk kulturskoleråd

Anders Rønningen er tilsatt i stillingen som rådgiver for Norsk kulturskoleråd region Buskerud – Telemark – Vestfold.

Rønningen kommer fra Høgskolen i Buskerud og Vestfold, der han i inneværende semester underviser i Kunst, Kultur og Kreativitet på barnehagelærer-utdanningen. Han har allsidig erfaring som freelance musiker komponist og kordirigent, og har også bodd og arbeidet i åtte år på Madagaskar . Der var han blant annet med på å bygge opp et norsk-gassisk kultur- og kompetansesenter.

Kulturelt mangfold er også et sentralt tema i hans pågående doktorgradsarbeid, som handler om pedagogiske tekster for musikk i norsk grunnskole. Doktorgraden som er innenfor musikkpedagogikk ved Norges Musikkhøgskole fullføres denne sommeren.

Rønningen har allerede tiltrådt stillingen.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Maria Mediaas Jørstad

Ny daglig leder til Talent Norge AS

Maria Mediaas Jørstad tiltrer som daglig leder for Talent Norge. Hun kommer fra stilling som sjefsprodusent for Nationaltheatret.

Rammeplan

Lager fagplan for kulturskolen

Musikk er et av fem kulturskolefag som nå skal få egen fagplan. Hva betyr dette for barns musikkopplæring?

Disse mottok prisen: Ordfører Kari Anne Sand, kultur og velferdssjef Heidi Hesselberg Løken og kulturskolerektor Irene Bjørnnes. Prisen ble overrakt av Nils R. Sandal, styreleder i Norsk kulturskoleråd.

Kongsberg Årets kulturskolekommune 2016

Prisen ble overrakt kommunen på Kulturskolenes lederkonferanse torsdag.

Flere saker

Bidlecollage med tre personer, en mann til høyre i blå skjorte med blikket løftet, i midten en mann i svart skjorte med blikk rett i kamera, til høyre en kvinne i hvit kofte med tradisjonelt belte, hun ser rett i kamera.

– Tono kan ikke innføre særregler for en sjanger

Vederlagsforvalteren svarer kritiske folkemusikere, og om veien videre etter heftig debatt, om fordelinger.

Simon Moholt

Simon Moholt: Heisen til Himmelen

– Det jeg har igjen å skrive om nå, er mørket, kjærligheten og lyset. Og jeg vet egentlig ikke om...

Anette Trettebergstuen

Statsbudsjettet 2023: Gjennomgang av musikkfeltet

Den største kunstretninga, den med flest sysselsatt i underholdningsbransjen, musikken, får sin egen statlige gjennomgang.