Det er som skuespiller (og nå kanskje også forlover?) som Kåre Conradi er best kjent, men i tillegg er han aktiv som sanger og oversetter. Blant annet har han gjendiktet gamle norske revy-, musikal- og barneviser til engelsk, og i Sandvika teater onsdag framførte han flere av disse med Storvika Storband som stø støtte i ryggen.
Ifølge Asker & Bærums Budstikke gikk dette så bra, at avisen allerede før festivalen er kommet skikkelig i gang har kåret Kåre Conradi til «Festivalkongen Kåre». Framfor alt fremhever journalisten «Conradis løsslupne sjarm og fløyelsmyke røst» når hun skal beskrive Conradis vei opp til festivaltronen.
Storbandfestivalen dreier seg imidlertid naturlig nok om mye mer enn bare Kåre Conradi. På festivalprogrammet de resterende fire dagene fram til finalen søndag blir det konserter med blant andre Kjell Karlsen Big Band (med Karin Krog), Torbjørn Sunde Octet fredag, Chateau Neuf Storband, Klovner i Kamp/Bærum Symfoniorkester samt ikke minst bestillingsverket «Nocturnal Natures» av Helge H. Sunde lørdag.
Søndag avrundes festivalen med Jazzcruise med Hot Club de Norvege og endelig kirkekonserten «Godspell» med Tricia «Sista Teedy» Boutté og Ytre Suløen Jazzensemble søndag kveld.
Årets Sandvika Storbandfestival er den 15. i rekken.

Terje Boye Hansen er død
Dirigent Terje Boye Hansen sovnet stille inn om morgenen onsdag 5. november etter lengre tids kreftsykdom.

Et sonisk postkort av Oslo
Trikken, måkeskrikene og pulsen fra Oslos gater danner grunnlaget for Sound of the City, som viser hvordan vi kan knytte en relasjon til en by med ørene.

Bugges boikott
Verdens kriger og konflikter setter både offisiell og personlig kulturboikott på agendaen. Ballade møtte den bereiste jazzpianisten Bugge Wesseltoft til en prat om dette – i Tyrkia.

Ballade video: Knask eller knep
Vi banker på dørene med Seigmen, Jørgen Nordeng med Torgeir Waldemar, Nonne x 2, Nothing Personal x 2, MIIA og Gothminister.

Ragnhild Godal ny sjef for Hilmarfestivalen
– Hilmarfestivalen beveger seg i spenningsfeltet mellom arv og fornyelse, kan det bli bedre?

Heim i Oslo World: – Ringverknadane er ganske massive
– Du er avhengig av eit sterkt kulturliv i landet du bur i for å ha eit godt liv. Gjennom 20 år har Alexandra Archetti Stølen gjort sitt for akkurat det – i Oslo World.







































