Hopp til innhald

Cantando inn i KKV

Kirkelig Kulturverksted får en fjerde deleier i form av musikkforlaget Cantando. Det vil nytte både artister og videre prosjektutvikling, mener daglig leder, Erik Hillestad.

1. mars gikk plateselskapet Cantando Musikkforlag inn som én av fire eiere i Kirkelig Kulturverksted (KKV). De andre eierne utgjøres av Kirkens Bymisjon, Opplysningsvesenets Fond og Erik Hillestad.

– Å få inn et musikkforlag utfyller eierstrukturen godt. Fra før av er det kirkelige og det diakonale perspektivet ivaretatt, sier Erik Hillestad, daglig leder i KKV, i et presseskriv.

Hillestad tror det nye samarbeid vil nytte artistene deres gjennom blant annet større spredning av repertoaret.

Forlagssjefen i Cantando, Jan Stefan Bengtsson, mener sammenslåingen både støtter opp om repertoarutvikling, samt gir muligheter for musikkforlaget å øke kontaktflaten mot opphavspersoner og publikum.

Foruten å gi ut noter og sangbøker, forvalter Cantando også Erik Hillestads sangtekster. De har tidligere samarbeidet med Kulturverkstedet på flere prosjekter.

– Eierskapet vil nå innebære et mer formalisert, forpliktende og langsiktig samarbeid, uttaler Bengtsson i pressemeldingen.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Erik Hillestad

Spellemannpris med leamus

Sendingen befinner seg langt unna ideen om musikk som noe som vil oss noe mer enn å underholde, skriver Erik...

Skjermdump av Julesangboka.no

Tar opp konkurransen med julesang-pirater

Julesangboka.no vil være det lovlige alternativet for folk som vil ha julesang-noter.

Flere saker

Konsert

TONO og Norsk musikkråd forhandler på overtid

Ny rammeavtale skulle vært på plass ved nyttår.

Konsert i februar på Campus Vaterland med Populærmusikk, og Musikkproduksjon. Foto: Sandra Oen.

Over halvparten av oss går på konsert

Pop- og rockekonserter er mest populært, viser TONO-undersøkelse.

Ole Henrik Antonsen

NOPA-lederen om NRK og musikken

KRONIKK: Kall meg gjerne naiv, men jeg velger å ha trua, skriver styreleder i NOPA om den fremtidige musikkdekningen i...