Hopp til innhald
Alwynne Pritchard er en av årets tre sterke mentorer i Borealis Ung Komponist. Her fra en konsert med BIT20 Ensemble på Kunsthalle Düsseldorf i

(Foto: Katja Illner / BIT20Ensemble)

Borealis søker unge komponister til mentorprogrammet

Ny runde med fire nye, unge komponister i Borealis Ung Komponist. Søknadsfrist 8. juni.

Borealis Ung Komponist er et mentorprogram som hvert år tar inn fire allsidige komponister som er i starten av sin karriere, og som ønsker å videreutvikle sine ferdigheter.

Borealis Ung Komponist har som mål å oppmuntre til bredere diskusjon om og formidling av komponisters arbeid på Vestlandet. Programmet vil også utfordre deltakerne til å tenke utenfor de etablerte musikalske normene, og til å knytte tettere bånd mellom utøvere og komponister i regionen, beskriver festivalen for eksperimentell musikk programmets formål på nettsidene sine.

Sammen med et ensemble med tilholdssted på Vestlandet får deltakerne jobbe med internasjonalt anerkjente komponister som sine mentorer over en periode på åtte måneder.
Sluttresultatet er fire nye verk som presenteres under festivalen, som skjer i Bergen i begynnelsen av mars hvert år.

Nå ser Borealis etter fire nye deltakere til det årlige mentorprogrammet, og oppfordrer alle som oppfyller kriteriene til å søke. Søknadsfrist er mandag 8. juni.

Årets mentorer er tre sterke stemmer innen moderne komposisjon: Alwynne Pritchard (NO/UK), Raven Chacon (US) og Øyvind Torvund (NO).

Få mer informasjon, ta kontakt og finn søknadsskjema på Borealis’ hjemmesider.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Aslak Bjørge Hermstad, Eva Pfitzenmaier, Hilde Annine Hasselberg og Steinar Yggeseth er plukket ut til Borealis Ung Komponist

Her er årets deltakere i Borealis Ung Komponist

Fire deltakere skal utvikle sine ferdigheter som komponister under tett oppfølging av fire internasjonalt anerkjente mentorer fram mot urpremieren på...

F.v. Carmina Escobar, Elaine Mitchener, Therese B. Ulvo, Øyvind Torvund

Borealis Ung Komponist søker musikkskapere

Mentorprogrammet Borealis Ung Komponist ser etter fire allsidige musikkskapere i startfasen av karrieren, og som ønsker å videreutvikle sine ferdigheter.

Pianistene Ellen Ugelvik og Andreas Ulvo går løs på hvert sitt åpne klaver med bare never og fysisk intensitet.

Borealis 2020: Sax-appeal, fysisk arbeid og vakker pling-plong

Tre nye norske verker utfordrer normalen – hos både orkester og publikum.

Flere saker

Gry Bråtømyr, daglig leder i Norsk jazzforum

Norsk jazzforum: Kulturfeltet frykter for fremtiden

Oppfordrer oppdragsgivere til å lete etter gode løsninger i samråd med musikerne.

Levi Henriksen

– Det er jo alltid der, egentlig. Levi Henriksen om å være forfatter eller musiker og begge deler

Selv etter åtte plateutgivelser er det mange som tror Levi Henriksen er forfatter og kun det. Ballade har slått av...

Illustrasjonsbilde for etableringskonsertene til nyMusikk Vestfold

nyMusikk Vestfold starter opp

Denne helgen feires etableringen av nyMusikk Vestfold på Tønsberg og Færder bibliotek.