Fra musikkvideoen «Vi slutter ikke å rappe når vi sitter inne».

Sub City New York lørdag 15. september avlyses

På grunn av de tragiske hendelsene og det kaos som råder i USA etter tirsdagens katastrofe, har Positiva og turbine valgt å avlyse Sub City-arrangementet på Chateau Neuf førstkommende lørdag.

Populærmusikk

Arrangørene av Sub City sier i en pressemleding fredag ettermidag:

Vi vurderte situasjonen alt onsdag, og etter samtaler med de amerikanske artistene, som sterkt ønsket å komme og som også trodde dette var mulig etter uttalelser fra amerikanske myndigheter, valgte vi å fortsette arrangementet, med endel forandringer. Apeller, minnestunder og markeringer av sorgen skulle danne rammen, mens ”Beats against terrorism” var slagordet, og hele overskuddet fra arrangementet skulle doneres til redningsarbeidet i USA via Røde Kors.

Nå viser det seg at flysituasjonen til og fra USA er mer alvorlig enn vi artistenes managements trodde: Hverken Josh Wink, Konrad Carelli ellers Dave Barnett kommer seg fra USA til Norge. Vi føler da at vi ikke kan gjennomføre arrangementet.

Vi beklager dette sterkt, og all den ulempe dette måtte medføre for de som har kjøpt billett og planlagt å delta på arrangementet og markeringen.

For de som vil gjøre donasjoner har Røde Kors opprettet kontonummer 8200 01 76318 der alle inntekter går direkte til det amerikanske Røde Kors og hjelpearbeidet i USA.

Alle billetter vil refunderes fra utsalgsstedet.

Vår kondolanseprotokoll ligger ute på www.subcity.no

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Å være musikalsk i et etisk perspektiv

Å være musikalsk i et etisk perspektiv

Under festivalen "Ding-dong eller dong-ding?" 4. mars vil pianist Ellen Ugelvik og musikkterapeut Gro Trondalen utfordre publikum til å reflektere over hva det egentlig betyr å være musikalsk, også i et etisk perspektiv.

Norske arrangører om «de fire store» og internasjonal konkurranse

Norske arrangører om «de fire store» og internasjonal konkurranse

Får «de fire store» i livemarkedet for mye makt? NKA-lederen peker på maktskifter som kan skape en ubalanse i resten av feltet.

En ny vår for norsk opera: To × opera off-Bjørvika

En ny vår for norsk opera: To × opera off-Bjørvika

Ballades klassisk-anmelder Ola Nordal opplevde nylig operaene «Heroin Chic» og «Nokon kjem til å komme» på Parkteatret i Oslo. I denne dobbeltanmeldelsen prøver han å fange noe av det som skjer i norsk operaproduksjon.

Symre: – Kulturen for å gi videre til de som kommer etter er noe av det fineste med musikk

Symre: – Kulturen for å gi videre til de som kommer etter er noe av det fineste med musikk

Symre Bang flyttet hjem til Morgedal. Her bygger hun bedrift og musikkliv, drevet av eksistensiell uro, praktisk ansvar og en urokkelig vilje til å bruke tiden godt.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio