Festivalen Oslo Live ble til nesten som en spontanreaksjon at Quartfestivalen ble lagt ned i fjor. Forretningsideen var å booke Quart-band med ledig dato.
Quart har gjenoppstod med nye eiere der Arild Buli har frontet festivalen fram mot avvikling i 2009. Nye Quart leide ut effekter som for eksempel skillevegger til Hovefestivalen i sommer til en verdi av om lag 16.000 kroner, i følge Fædrelandsvennen.
Quart som kreditor stod i fare for å gå glipp av 65 % av disse i en akkord med Hove, som i følge Agderposten er begjært konkurs av skattemyndighetene Skatt Sør. Quart nektet å gå med på akkorden, noe som fikk Hove til å hevde at Quart ville stikke kjepper i hjulene for Hove. Quart på sin side nekter for dette.
Denne gordiske knuten ble altså løst av Oslo Live som har betalt den summen til Quart som Hove var skyldig. Hove-enstusiasten Oslo Live har også betalt ut en annen kreditor, noe som betyr at akkorden til Hove kan gå i orden fredag. Dette kan føre til at Hove unngår konkurs, er beskjeden Hoves festivalsjef Morten Sandberg gir i samtale med Fevennen.
— Vi ønsket å strekke ut en hånd, og stille opp for de som gjør noe bra. Vi er en fersk festival, og Hove er en innholdsleverandør som vi setter pris på, sier Gaute Haaversen-Westhassel, festivalsjef i Oslo Live til Fevennen.
Truls William Eriksen som er Quart-investor sa dette til Fevennen:
— Hvis en slik intervensjon formelt sett er gyldig regner jeg med at saken avsluttet også fra vår side. Vi ønsket å få poengtert vårt syn, og det har vi gjort
Eriksen mener at den konkurrerende Hovefestivalen har opptrådt uryddig i akkordprosessen.

Ballade klassisk: Jeg har delte meninger
Denne gangen er det delte meninger i enmannsredaksjonen Ballade klassisk.

Ny mentorordning for unge orkestermusikere fra nord
Musikkstudenter fra Nord-Norge kan nå søke opptak til mentorprogrammet Arktisk Mentor Arena. Programmet skal gi unge orkestermusikere erfaring, veiledning og et springbrett til profesjonell karriere.

Den største norske artisten i Spotifys historie
Sammenlagt seier til Kyrre.

Blodtur til København
I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva
KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.



















































