Debatten har rast etter at Kulturminister Huitfeldt gjorde det kjent at hun ønsker å legge ned Rikskonsertenes offentlige konsertvirksomhet, og heller styrke Kulturrådets arrangør- og musikerstøtteordning.
Les mer på Ballades samleside for saker om Rikskonsertene
Kulturrådet kan etter dette fordele flere midler til utøvende kunstnere og arrangører, mens Rikskonsertene skal utvikle kombinasjonskonserter med utgangspunkt i skolekonsertene. Det er en forandring for begge parter. Rikskonsertene og Kulturrådet går derfor sammen om å invitere til dialogmøte med berørte parter, for å tilrettelegge for et best mulig opplegg etter omleggingen neste år.
Møtet holdes den 20. juni i Kulturrådets lokaler på Grev Wedels plass i Oslo. Les mer og meld deg på på Kulturrådets nettsider.

Tekstforfatterpris til Ane Brun
– Hun skriver personlig og eksistensielt, men samtidig universelt.

Ballade video: Søvnløse netter
Med Synne Sanden, Døssi, Bjørn Berge, Jonas Lovv, Joakim Kleven, Leander, Twin Serpent, Nullskattesnylterne & Teater nonSTOP, Halycon Days og Nicolas Leirtrø’s Action Now!

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne
Går fra kommunikasjonsstilling til toppjobben.

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon
Hvilken rolle kan musikk ha i en litteraturfestival? Blir vi klokere på musikkens og ordenes roller i språkmodellenes tid? Kan konserter vise veien til leselyst?

– Hva skjedde med rehabilitering ...
Ting man tenker på er som regel lett å få ut, bare man får det til å rime. Slik ser en innsatt på Ullersmo på rap.

Et rom for alt – unntatt musikk
INNLEGG: – Det er rart hvordan musikkens kraft alltid hylles i festtaler, men aldri i romfordelingen. Musikkfaget er viktig – så lenge det ikke tar plass, skriver Bodil Gullseth, musikklærer og 2. nestleder i Skolenes landsforbund.
















































