Line Fusdahl Foto: Marius Fiskum / www.mariusfiskum.no

Line Fusdahl ny direktør for Nordlysfestivalen

Fusdahl tiltrer stillingen 1. mai 2016.

Kunstmusikk

Line Fusdahl er ansatt som ny direktør for Nordlysfestivalen.
Festivalen har bak seg en periode med store omstillinger og styret mener Line Fusdahl er for å videreutvikle festivalen. Det kom inn i alt 11 søkere til stillingen.
Line Fusdahl har de siste fire årene arbeidet som byråd for finans i Tromsø kommune og som fylkesrådsleder i Troms Fylkeskommune. Hun har internasjonal erfaring gjennom utstrakte nettverk i Barentsregionen og EU. Fusdahl har hatt ledende administrative stillinger innenfor musikk, kunst og kultur fra Tromsø Symfoniorkester og Nordnorsk Opera og Symfoniorkester. Hun deltok aktivt i fusjonen mellom orkesteret i Tromsø, Opera Nord, Musikkteateret i Bodø og Bodø Sinfonietta.
– Line Fusdahl vil med sine lederegenskaper og kompetanse utfylle og videreutvikle det viktige arbeidet som Øyvind Bakkeby Moe og staben har utført de siste tre årene», sier styreleder i Nordlysfestivalen, Roar Dons i en pressemelding.
Fusdahl tiltrer stillingen 1. mai i år.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Torgny Amdam: Total sjangerforakt

Torgny Amdam: Total sjangerforakt

Torgny Amdam er aktuell med plate inspirert av brevene han sendte hjem som 17 år gammel utvekslingsstudent i USA. – I dag har jeg total sjangerforakt, og bryr meg ikke om å tilhøre et spesielt musikalsk miljø, sier 51-åringen til Ballade.

Ballade video: Årsbeste 2025

Ballade video: Årsbeste 2025

Tolv glimt fra en påbegynt virkelighet.

Det endelige tapet av kunstens selvstendighet. Om Suno, Adorno og friksjon

Det endelige tapet av kunstens selvstendighet. Om Suno, Adorno og friksjon

INNLEGG: Spørsmålet om hva musikk skal være har blitt mer viktig og mer politisk enn noen gang. Hans Ole Rian i Creo kommenterer musiker Anders Oddens innlegg "Er musikk gøy å lage?".

Ny digital verktøykasse skal gjøre kulturlivet grønnere

Ny digital verktøykasse skal gjøre kulturlivet grønnere

Kulturdirektoratet samler alt kulturaktører trenger for å bidra til et mer bærekraftig samfunn.

Kjære konsertarrangører, ikke svikt oss nå!

Kjære konsertarrangører, ikke svikt oss nå!

INNLEGG: Kjære arrangører – vern om menneskelaget musikk, håndverket, det levende musikklivet. Ta et standpunkt, ber artist og låtskriver Ylva Sofie Lærum.

– Det har vært en ære å jobbe med legendariske Jo Nesbø

– Det har vært en ære å jobbe med legendariske Jo Nesbø

Nick Cave og Warren Ellis står bak musikken til Netflix’ norske storsatsing Jo Nesbøs Harry Hole.

Se alle saker
Konserttips Oslo

Serier
Video
Radio