Ingrid Kindem (Foto: Eirik Myhr/NOPA)

Ny styreleder i NOPA

Ingrid Kindem tar over vervet som styreleder etter Ragnar Bjerkreim.

Bransjen

Ved NOPAs generalforsamling 10. juni takket Ragnar Bjerkreim takket av etter seks år i vervet som styreleder.

Ingrid Kindem blir hans etterfølger. Kindem (f 1960) Kindem har musikkutdannelse fra NTNU i Trondheim, med tangenter og elektronikk som hovedinstrument. Hun har siden 1986 arbeidet som komponist, arrangør, orkesterleder, musiker og produsent med mange oppdrag for NRK TV, TV2, Rikskonsertene og Telenors Kulturprogram.

Kindem har hatt mange verv i norsk kulturliv, bl.a. i NOPA, TONO, Fond for lyd og bilde og Fond for utøvende kunstnere. Hun er juryleder for Edvard-prisen og Telenors kulturpris. De siste 3 årene har hun arbeidet som produsent i Rikskonsertene.

Hun har vært medlem i NOPA siden 2001, og har inntil nylig vært 2. nestleder i NOPAs styre.

Foreningen Ballade er eier og utgiver av redaksjonelt uavhengige ballade.no. Pr i dag er NOPA, NKF, MFO og NMFF medlemmer i Foreningen Ballade.

 

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Hvor brenner det? Stemmer i musikkbransjen svarer

Hvor brenner det? Stemmer i musikkbransjen svarer

KI-innblanding i musikkproduksjon? Spotifys fordelingsmodell? Spellemannprisen? Her er spalten for deg som vil høre mer om de store spørsmålene i musikkbransjen.

– For meg er det sikreste tegnet på at jeg har mestret låta, at jeg klarer å skru av hjernen

– For meg er det sikreste tegnet på at jeg har mestret låta, at jeg klarer å skru av hjernen

Brede Sørum anses for å være en av de virkelig store favorittene i det norske jazzmiljøet. Men musikken han formidler er alt annet enn den 'den nordiske jazzen'.

Elna skal jobbe for likestilling i nordisk kunstmusikk

Elna skal jobbe for likestilling i nordisk kunstmusikk

Databasen ELNA – Equality Library for Nordic Art Music skal bidra til likestilling i kunstmusikken i Norden.

– Det er ikke algoritmene, men håndverket som til syvende og sist gir resultater

– Det er ikke algoritmene, men håndverket som til syvende og sist gir resultater

Gitarist Magnus Berg gav nylig ut albumet «Electric Sugar» til strålende kritikker. Ballade har fått innblikk i prosessen bak verket.

Bylarm lanserer «Bransjeprisen»

Bylarm lanserer «Bransjeprisen»

Musikk-Norges største bransjekonferanse og -festival presenterer Bransjeprisen: Til menneskene som sjelden får applausen, men som alltid fortjener litt mer av den.

Ballade og Parkteatret inviterer: Gratis konsert og videovisning – Sesongavslutning!

Ballade og Parkteatret inviterer: Gratis konsert og videovisning – Sesongavslutning!

Søndag 27. april viser vi aktuelle musikkvideoer på Parkteatret i Oslo, med Paul-Ronney Angel som spillende gjest. Få med deg sesongens siste visning!

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio