Rett før Honningbarna går på Scenen under Trondheim Rocks (Foto: Aslaug Olette Klausen)

Dette skjer i spennet fra Hellbillies til Honningbarna

Balladepodden var på første dag av den nye festivalen Trondheim Rocks.

AnmeldelsePopulærmusikk

Balladepodden: En podkast for kritikk og samtale om aktuelle temaer fra norsk musikkliv.

Musikkjournalistene Aslaug Olette Klausen (Ballade) og Erlend Gylver (til daglig musikkansvarlig i studentavisa Under dusken) besøkte den nystartede festivalen Trondheim Rocks’ første dag. Festivalen er i publikumskapasitet landets 3. største.

Av de åtte konsertene på programmet snakker de om Hellbillies, Blood Command, Skambankt og Honningbarna, som spilte i denne rekkefølgen.

Les også: Hvor mange festivaler er det plass til?

Hvordan fungerer det egentlig når et veletablert band som Hellbillies får jobben som oppvarmere?

Andre podkaster fra BALLADEPODDEN:
Hvor mye vin tåler rappere før det blir rølp?Hvorfor har de laget dette stykket til Festspillene i Bergen?
Å grave etter metal
Hva skjer når fire låtskriverstudenter skal skinne samtidig?
Å snakke om å skrive om musikk
En perle og ni stilstudier
Kammeropera fikk anmelder til å le så hun gråt
Tar TONO livet av små klubber?
Maskiner i åpne landskap
Hvilken gave er best: Viser, ambient, elektropop eller rockehumor?
Hva er det med coverlåter?
Kunsten foran kunstneren – eller motsatt
Innadvendt vekkelsesmøte
Svisker i Parken
Musikkvideo spiller teater

Trondheim Rocks
2.-3. juni
Program lørdagen:
Woodland
Hellbillies
Blood Command
Skambankt
Inglorious
Refused
Honningbarna
Volbeat

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Blodtur til København

Blodtur til København

I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva

Slik ble jeg en diva

KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll

Ballade video: Trygghet og kontroll

På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret

Mari Boine hedret

Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio