den nye operaen/www.operaen.no

Dinamo designer ny profil for Den Norske Opera

17 byråer har konkurrert om å få lage ny visuell profil for Den Norske Opera. Valget har nå falt på Dinamo Design

Kunstmusikk

– Når vi flytter inn i nytt hus og skal fordoble besøkstallene, må vi bli tydelige og synlige både i forhold til eksisterende og nye publikummere, sier Liv Beate Skavdahl, markeds- og kommunikasjonssjef i Den Norske Opera.

– Denne jobben er et av de mest spennende designoppdragene i Norge, og vil bli en viktig del av totalopplevelsen av Den Norske Opera for ansatte og publikummere. Vi er veldig glade for å ha nådd til topps i konkurransen, og er ivrige etter å starte arbeidet, forteller Anniken Fjelberg Lunde, daglig leder i Dinamo Design.

Helhetlig visuell profil
Den Norske Operas nye visuelle profil skal tas i bruk i forbindelse med åpningen av den nye operahuset. Den visuelle profilen skal bidra til å bygge merkevaren og posisjonere Den Norske Opera på nasjonal og internasjonal basis. Profilen skal være det bærende elementet i all visuell kommunikasjon som skaper gjenkjennelse i all markedsføring av Den Norske Opera og Nasjonalballetten.

– Dinamo Design ble valgt fordi byrået har en lang og relevant erfaring fra tilsvarende, store oppdrag for kulturinstitusjoner og andre virksomheter. I tillegg hadde Dinamo dannet seg et presist bilde av hva Den Norske Opera trenger, sier Skavdahl.

Om Dinamo Design
Dinamo Design er et strategisk designbyrå som er en del av Dinamo-gruppen. Selskapet jobber med utvikling av identitets- og pakningsdesign, og består i dag av 11 ansatte med bred og variert bakgrunn. På kundelisten finner man også TINE, NSB, Posten, HÅG, Swix, Oslo Konserthus og Nordland Teater.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Mari Boine hedret

Mari Boine hedret

Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Å være musikalsk i et etisk perspektiv

Å være musikalsk i et etisk perspektiv

Under festivalen "Ding-dong eller dong-ding?" 4. mars vil pianist Ellen Ugelvik og musikkterapeut Gro Trondalen utfordre publikum til å reflektere over hva det egentlig betyr å være musikalsk, også i et etisk perspektiv.

Norske arrangører om «de fire store» og internasjonal konkurranse

Norske arrangører om «de fire store» og internasjonal konkurranse

Får «de fire store» i livemarkedet for mye makt? NKA-lederen peker på maktskifter som kan skape en ubalanse i resten av feltet.

En ny vår for norsk opera: To × opera off-Bjørvika

En ny vår for norsk opera: To × opera off-Bjørvika

Ballades klassisk-anmelder Ola Nordal opplevde nylig operaene «Heroin Chic» og «Nokon kjem til å komme» på Parkteatret i Oslo. I denne dobbeltanmeldelsen prøver han å fange noe av det som skjer i norsk operaproduksjon.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio