Skjermdump nettsidene til The Stream

The Stream til USA

TV 2 og produksjonsselskapet Monster har solgt formatet til det amerikanske tv-selskapet NBC.

Bransjen

TV2.no meldte før helgen at TV 2 og produksjonsselskapet Monster har solgt formatet til talentprogrammet The Stream til det det amerikanske tv-selskapet NBC. Ifølge TV2.no vil NBC gjøre programmet til en storsatsing.
The Stream er et norskutviklet tv-format, der ni artister får platekontrakt med henholdsvis Universal, Sony og Warner music.
Konseptet begynte imidlertid lenge før programstart med 1200 håpefulle artister som lastet opp låter og videoer på konkurransens nettside. De 100 mest strømmede artistene fikk så opptre for representanter for de tre store plateselskapene. Og forrige fredag ble de heldige ni valgt ut.
Programdeltaker Eivind Wøien (17) som har artistnavnet Maybon toppet sist onsdag Spotifys topp-50 liste i Norge.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Jørgen Karlstrøm til svenske Bonus Copyright Access

Jørgen Karlstrøm til svenske Bonus Copyright Access

Karlstrøm blir administrerende direktør i svensk opphavsrettsorganisasjon.

Salt i Oslo kan bli nødt til å stenge dørene

Salt i Oslo kan bli nødt til å stenge dørene

Myndighetene varsler full stopp av aktivitet innen 1. juli.

Derfor bør vi lære norsk folkemusikk og folkedans på voksenopplæringen

Derfor bør vi lære norsk folkemusikk og folkedans på voksenopplæringen

Det burde være flere arenaer for formidling av norsk folkemusikk og -dans i voksenopplæringen. Det er en super inngang til å lære språk, historie, kroppsspråk og sosiale koder – samtidig som det bygger fellesskap, skriver Ely Navarro i Stiftinga Hilmar Alexandersen.

Ballade video: Pyramider på Månen

Ballade video: Pyramider på Månen

Vi har det greit med Beharie, BLKSTD, Mayflower Madame, Din Våte Drøm, Vidar Furholt, Paulin Voss, Roar Dons og Naeon Teardrops. 

Hvordan løfte kunstnerisk forskning fra marginalisering til vitenskapsdiskurs?

Hvordan løfte kunstnerisk forskning fra marginalisering til vitenskapsdiskurs?

Er kunstnerisk forskning moden og klar for å tre inn i en vitenskapelig diskurs? Hvis ikke, er jeg redd den er på vei inn i en (muligens noe selvforskyldt) marginaliseringsprosess, skriver Henrik Holm.

Storsatsing på kultur i hele Norge: – Har du en god idé, vil vi høre fra deg, sier daglig leder i Kulturrom

Storsatsing på kultur i hele Norge: – Har du en god idé, vil vi høre fra deg, sier daglig leder i Kulturrom

Regjeringen styrker Kulturrom med hele 21 millioner kroner – det største tilskuddet siden oppstarten.

Se alle saker
Konserttips Oslo

Serier
Video
Radio