Hopp til innhald

Ny musikkpris i Trondheim

NTNU og Trondheim Calling slår seg sammen.

Prisen er en musikknæringspris og skal sette fokus på næringsaktører som jobber for å fremme trøndersk musikkproduksjon.

Prisen skal deles ut på åpningsdagen av Trondheim Calling som er torsdag 24. januar.

To prisvinnere vil få tildelt 15 000 kroner, som de fritt kan benytte i å utvikle sin næring videre, heter det i en pressemelding.

Fram til onsdag 12.desember kl 16.00 kan man sende inn forslag til nominasjoner via trondheimcalling.no. En fagjury plukker så ut fem finalister som blir offentligjort 4.januar.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Jaakko Salovaara (kjent fra Bomfunk MCs) og Mari Myrholt deltok begge som låtskrivere under Song:Expo

Europa neste?

Song:Expo har fått støtte fra Innovasjon Norge. Nå ser de mot EU.

Katrin Fröder Standnes under avslutningen av Song:Expo 2012 i Trondheim. I bakgrunnen sees Robin Jenssen, arrangøren av låtskriversamlingen.

Tårevått i Trondheim

Årets Song:Expo endte i tårer. For Katrin Fröder Standnes kan det fort bety begynnelsen på noe bra.

Trondheim kaller resten av landet

Utvider med artister fra hele landet.

Flere saker

Marte Wulff har gitt ut plata Øya/Øyet – et tenkt teaterstykke.

Noen skriver teaterstykket først – her kom sangene først

Artist Marte Wulffs siste plate er full av klimafølelser. Og den er et teaterstykke. Før stykket er skrevet.

Ingrid Rusten F0A0221sort hvitt 1920x1280

Heddaprisvinnere: Håkon Banken, Rocky Horror, cricket og joik

Landets mest prestisjefulle teaterprisutdeling rommer mye musikk og musikalitet.

Du og jeg og vi 2 – 3 – 4 Foto: Signe Fuglesteg Luksengard

Kvalitet, uansett alder

Den plateaktuelle trioen Du og jeg og vi 2 – 3 – 4 har samme utgangspunkt enten de skriver musikk...