Hopp til innhald

Ballade tar juleferie

Etter et år preget av en norsk opptur vi sjelden har sett maken til, tar Ballade en pust i bakken før vi kommer tilbake med ekstra styrke i 2002. Ballade innleder det nye året med å doble sine styrker slik at vi kan gi deg et enda bredere bilde av musikknorge. Første publiseringsdag i det nye året blir fredag 4. januar

Platebransjens svake salgstall til tross – i det vi går inn i et nytt år er det få som kan betvile at 2001 var et godt år for norsk musikk. Aldri før har det blomstret så mye i så mange sjangre, og med norsk hovedfokus på verdens største musikkmesse Midem rett rundt hjørnet er det lite som tyder på at trenden vil snu med det første. Ballde tar konsekvensen av et yrende norsk musikkliv og dobler staben fra og med januar. Det betyr at Marianne Jemtegård (fra Musiq.no og Nye Takter) kommer inn i fulltids stilling. I tillegg kan vi love flere spennende nysatsinger i året som kommer.

Ballade takker alle våre lesere for året som har gått og sier på gjensyn fredag 4. januar 2002.

Ledige stillinger

Flere saker

Morten Lindberg

To norske grammynominerte

I går kom nominasjonene for den kommende Grammy-prisutdelingen. Morten Lindberg har igjen fått flere nominasjoner.

Kristoffer Kompen

Hederspris til Kristoffer Kompen

Ella-prisen er Oslo Jazzfestivals hederspris. Denne helgen ble den tildelt trombonist, komponist og arrangør Kristoffer Kompen.

Professor i kultursosiologi Sigrid Røyseng (ser i kamera) gir rapporten til kulturminister Jaffery (med ryggen til). Ved siden av Røyseng, mot venstre, står utvalgsmedlem Sampda Sharma.

– Musikk i skolefagene er en underutnytta ressurs

Regjeringsutvalget vil ha musikk tilbake i lærernes obligatoriske utdanning.