Hopp til innhald
Bilde fra Barnas Ultima dag 2021, fra produksjonen The Electric Dentist’s Chair (Good Vibrations)

Bilde fra Barnas Ultima-dag 2021, fra produksjonen "The Electric Dentist’s Chair (Good Vibrations)".(Foto: Signe Fuglesteg Luksengard / Ultima 2021)

Ultima søker produksjoner til Barnas Ultima-dag

Samtidsmusikkfestivalen Ultima er på jakt etter prosjekter med eksperimentell og nyskapende musikk tilpasset barn.

Barnas Ultima-dag er Ultimafestivalens egen samtidsmusikkfestival for barn, og er i følge arrangøren en dag «tettpakket med aktiviteter, der barna får lytte til ukjente og spennende lyder og oppleve nye verdener».

Nå kan kunstnere og produsenter sende inn programforslag til Barnas Ultima-dag, som skjer søndag 18. september 2022.

Ultima søker nyskapende og eksperimentelle verk og produksjoner i ulike formater, forteller de, blant annet installasjoner, konserter, audiovisuelle og interaktive prosjekter.

Send søknad med prosjektbeskrivelse, teknisk rider, budsjett og CV for de involverte til program@ultima.no, søknadsfrist er 15. mars 2022.

Les mer om Barnas Ultima-dag, kriterier for å melde inn produksjoner og hvordan du søker på Ultimas nettsider og Facebookside.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Vilde & Ingas forestilling «Lydforskerne» under Barnas Ultimadag

Barnas Ultimadag jakter på de minste lydene

Utøverne finner de områdene der språket i samtidsmusikken overlapper med språket i barns lek, og gjør god nytte av det,...

Barnas Ultimadag

Ultima søker produksjoner til Barnas Ultima-dag

Lager du eksperimentell og nyskapende musikk tilpasset barn? Send programforslag til Ultima innen 1. mai.

Barnas Ulitmadag Foto: Ultima/Henrik Beck

Voksne som barn

Som voksen kan det være vanskelig å forholde seg til omkvedet «for hele familien» som noe mer enn et innsalg....

Flere saker

Eli Storbekken og Sigurd Hole ga ut allalder albumet Spellstenen 20. mars

Hvis Piazolla møtte Prøysen

«Spellstenen» av Storbekken og Hole er en upolert og sjelden plate, fylt av spenning, dramatikk og lek for hele familien.

Sophie Steiner

Fredskonsert for Ukraina på NMH lørdag 5. mars kl. 16.00

Student Sophie Steiner har på kort tid samlet medstudenter og andre krefter til å spille en konsert for fred, og...

Samling av alle deltagerne i workshopen dag to av FoU konferansen. Foto: Lars Opstad

– Vi behøver fortsatt en nasjonal samtale om kunst og kvalitet

Gustav Jørgen Pedersen i Kulturtanken svarer Glenn Erik Haugland.