Huntsville følger opp suksessen fra 1. januar 2007 med en ny nyttårskonsert 1. januar 2008.
Denne gangen er det et konsertopptak fra Athen tidligere i desember som kringkastes på www.huntsville.no den første januardagen i 2008.
— Dropp hopprenn og wienervals, logg inn på www.huntsville.no kl 12 og se grekeren Nikos Veliotis’ livevideo akkompagnert av kjente Huntsville-takter, lyder oppfordringen fra bandet.
Huntsville stiller i denne utgaven med en halvt ødelagt bass og rustne steeldrums:
— Kontrabassen ble ødelagt på flyturen til Athen, og vi måtte stemme den historisk dypt for at halsen ikke skulle ramle helt av, sier bassist Tonny Kluften om bassen – som i tillegg var lånt av Michael F. Duch. Gitarist Ivar Grydeland spiller utelukkende akustisk gitar på denne konserten, mens Ingar Zach håndterer skarptrommer, tablamaskin og srutiboks – og altså en ”litt rusten steeldrum som befant seg på spillestedet” i følge bandet.
Huntsville – live fra Athen med Nikos Veliotis – video
Sted: www.huntsville.no
Tid: 1. januar 2008, kl. 12.00

Tekstforfatterpris til Ane Brun
– Hun skriver personlig og eksistensielt, men samtidig universelt.

Ballade video: Søvnløse netter
Med Synne Sanden, Døssi, Bjørn Berge, Jonas Lovv, Joakim Kleven, Leander, Twin Serpent, Nullskattesnylterne & Teater nonSTOP, Halycon Days og Nicolas Leirtrø’s Action Now!

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne
Går fra kommunikasjonsstilling til toppjobben.

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon
Hvilken rolle kan musikk ha i en litteraturfestival? Blir vi klokere på musikkens og ordenes roller i språkmodellenes tid? Kan konserter vise veien til leselyst?

– Hva skjedde med rehabilitering ...
Ting man tenker på er som regel lett å få ut, bare man får det til å rime. Slik ser en innsatt på Ullersmo på rap.

Et rom for alt – unntatt musikk
INNLEGG: – Det er rart hvordan musikkens kraft alltid hylles i festtaler, men aldri i romfordelingen. Musikkfaget er viktig – så lenge det ikke tar plass, skriver Bodil Gullseth, musikklærer og 2. nestleder i Skolenes landsforbund.




















































