Spørsmålet i musikkbransjen har blitt hvordan man skal få folk til å betale for noe de nå kan få gratis og lovlig, gjennom streamingtjenester. I USA har det blitt kjent at [link id=66272 title=»Apple motarbeider Spotify»] med nettopp dette argumentet.
I en paneldiskusjon i regi av Daily Beast forklarte Napster-grunnlegger og medeier i Spotify, Sean Parker, hvorfor han likevel tror at Spotify kommer til å lykkes med akkurat dette:
— Hva er folk villige til å betale for? Jeg tror svaret er noe som er praktisk og tilgjengelig. Det leder oss til en modell hvor man gir ubegrenset streaming på datamaskinen, men at innholdet samtidig bare er tilgjengelig der.(…) Man blir avhengig av det musikkbiblioteket man bruker der (…) Og da har du ikke lenger noe valg – vi har balletak på deg. Hvis du vil ha det samme innholdet på iPoden din, må du betale for det. Hvis du vil ha det på telefonen, må du abonnere. Det tror jeg er løsningen.
Du kan se klipp fra paneldebatten her:

Blodtur til København
I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva
KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.









































