Hopp til innhald
Komponistforeningens logo. De har svart på eget medlem Dagfinn Kochs kritikk av deres appell for bevaring av palestinsk kultur.

(Foto: NKF)

Komponistforeningen om Palestina-kritikk

Norsk Komponistforening svarer Dagfinn Koch, komponisten kritiserer egen forening for en appell til støtte for bevaring av palestinsk kultur.

Norsk Komponistforening (NKF) har sendt følgende kommentar til Dagfinn Kocks kronikk på Ballade 11. februar, der han skriver Nei, Norsk Komponistforening skal ikke støtte Palestina-apellen på mine vegne. Avsender av kommentaren er NKF-styrets arbeidsutvalg, som består av styreleder Knut Olaf Sunde og de to nestlederne, Martin Hirsti-Kvam og Gyrid Nordal Kaldestad.

NKF skriver:

Vi har allerede presisert at styret i NKF som demokratisk valgt organ av årsmøtet har uttalt seg for foreningen, ikke på vegne av hvert enkelt medlem.

Vi vil legge til at det tar unødvendig mye tid å svare på feilaktige påstander om ressursbruk og om meninger som Koch tillegger styret. På Facebook har Koch flere ganger uttalt at foreningen og styreleder er uinformert, ondsinnet og skammelig. Dette er en måte å uttrykke seg på som vi tar avstand fra.

_____

Red.mrk.: Ballade har lagt inn en endring i teksten for å presisere avsender av kommentaren. Endringen ble gjort fredag 14. februar kl. 11.35.

Red. mrk.: Foreningen Ballade er eier og utgiver av ballade.no. Norsk Komponistforening er et av tre medlemmer i Foreningen Ballade.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Dagfinn Koch

Nei, Norsk Komponistforening skal ikke støtte Palestina-appellen på mine vegne

For å forsvare at komponistene fortsatt skal få kulturelle Tono-midler er det veldig uheldig at disse anvendes til politisk aktivisme.

Flere saker

Poor Bambi

Med hjerte for god lyd: En egen bråkepedal til Bambi

Stavangerbandet Poor Bambi lanserer sin egen effektpedal til eget bruk og som kortreist kvalitetsmerch, laget av den norske produsenten Bråk.

1914 avlysningsposter

Ukrainsk metalband avlyser konsert på Infernofestivalen

Tenk å ha et bandnavn oppkalt etter krigsåret 1914 og få turneen stoppet av russiske bomber.

Styret i Jazznettverk Nord

Nordnorsk Jazzforum har skiftet navn til Jazznettverk Nord – Jazzfierbmi Davvin

– Det nye navnet vårt formidler på en bedre måte hva vi jobber med, og reduserer forvekslingen med Nordnorsk Jazzsenter...