Hopp til innhald

Bach i Grue kirke

Søndag gjør Grue kirkekor og Glåmdal kammerkor en ønskereprise på Bachs komplette messe i h-moll.

Publikum og anmeldere svært begeistret da Grue kirkekor og Glåmdal kammerkor framførte Bachs komplette messe i h-moll sist gang. Nå blir suksessen gjentatt i Grue kirke.

Bachs messe i h-moll er et digert og krevende verk som blir sjeldent framført her i landet. Grue kirkekor/Glåmdal kammerkor er de første som presenterer den i Hedmark. Åshild Skiri Refsdal, Barbro Marklund, Jerker Dahlin og Kristian Anderssen er solister, mens Stein Røe er dirigent.

Dette skrev pressen om premieren:

«Da koret satte i gang med den deilige seksstemmige Sanctus-satsen med bassen hoppende i store intervaller ble vi voldsomt rørt, Det gjorde så forbasket godt å høre på. Det var så strålende, så ekte». (Bodvar Lotsberg, Østlendingen)

«Få amatørkor gjør det med slik musikalitet og vitalitet». (Jan Rudolf Pettersen, Glåmdalen)

Grue kirke, søndag 25. mars, kl 18.

Ledige stillinger

Flere saker

Anne Grete Preus (i midten)med vokallærer og universitetslektor Hilde Norbakken og instituttleder, professor Erik Gunvaldsen fra Institutt for rytmisk musikk

Anne Grete Preus ny professor II ved Universitetet i Agder

Preus er tilsatt i stillingen ved Institutt for rytmisk musikk ved Fakultet for kunstfag.

Øystein Strand

Kulturtanken: Sammen om sekken

«Det er en uttalt politisk ambisjon i Hurdalsplattformen om å styrke DKS, og et ønske om å skape felles eierskap...

Rockeklubben i Porsgrunn, Foto av Ketil Hardy

Nesten 15 millioner til utstyr, lokaler og øvingsrom

Musikkutstyrsordningen har fordelt midler til 57 aktører i årets første tildelingsrunde.