På søndag blir det konserter dagen lang på Henie Onstad kunstsenter 3. februar.
De inviterer da nemlig til Fri resonans happening med noen av de mest profilerte navnene innenfor norsk impro, jazz, pop og post-rock i 2008: Rockettothesky, Huntsville, Lack og The Samuel Jackson Five holder konserter fra kl. 12-17. DJ Skarfar vil spille plater
— Vi arrangerer denne happeningen i samarbeid med Fri Resonans som er en av de mest spennende unge musikkfestivalene for improvisert og ny musikk som startet i Trondheim i 2005, sier Lars Mørch Finborud, musikkansvarlig på Henie Onstad kunstsenter.
Happeningen vil være den første i en rekke med musikalske arrangementer i 2008. Med denne satsingen vil billedkunst og musikk presenteres side om side ved Henie Onstad kunstsenter. Musikkarrangementene vil derfor være gratis ved kjøp av museumsbillett. Mange av arrangementene vil også sammenfalle med åpninger av nye store utstillinger på huset og i anledning 3.feb vil man kunne se den store samtidsutstillingen Carnegie Art Award og Nils Aas retrospektiv i Sal Haaken på samme billett.
Dette ifølge Henie Onstad kunstsenter.

Ballade video: Trygghet og kontroll
På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret
Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter
Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin
En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Å være musikalsk i et etisk perspektiv
Under festivalen "Ding-dong eller dong-ding?" 4. mars vil pianist Ellen Ugelvik og musikkterapeut Gro Trondalen utfordre publikum til å reflektere over hva det egentlig betyr å være musikalsk, også i et etisk perspektiv.

Norske arrangører om «de fire store» og internasjonal konkurranse
Får «de fire store» i livemarkedet for mye makt? NKA-lederen peker på maktskifter som kan skape en ubalanse i resten av feltet.












































