Telen.no melder at to plater, spilt inn i Juke Joint Studio og gitt ut på Bluestown Records, begge på Notodden, står på lista over de nominerte når det avisen kaller «bluesens svar på Grammy» deles ut i Memphis i USA i kveld.
Det dreier seg om to amerikanske artister, henholdsvis Luisiana Red med platen «Back To The Black» og Super Chikans «Chikadelic». Begge er nominerte i klassen for årets tradisjonelle bluesalbum.
Super Chikan er, i tillegg til å være nominert til Blues Entertainer of the Year, også nominert til Blues Song of the Year med låten Fred’s Dollar Store.
Begge platene er mikset av Morten Omlid og Jostein Forsberg.
Vis Juke Joint Studio i et større kart
Super Chikan hadde med seg bandet Spoonful Of Blues fra Notodden i studio. Louisiana Red brukte det oslobaserte Billy T Band med bl.a. Reidar Larsen, Jostein Forsberg og Kim Wilson.
Også i 2007 opplevde Bluestown å få en plate nominert til den prestisjetunge prisen da en utgiveles med Jeremy Spencer, en av Fleetwood Macs første gitarister, ble nominert i klassen årets comeback-album for 2006.

Ballade klassisk: Jeg har delte meninger
Denne gangen er det delte meninger i enmannsredaksjonen Ballade klassisk.

Ny mentorordning for unge orkestermusikere fra nord
Musikkstudenter fra Nord-Norge kan nå søke opptak til mentorprogrammet Arktisk Mentor Arena. Programmet skal gi unge orkestermusikere erfaring, veiledning og et springbrett til profesjonell karriere.

Den største norske artisten i Spotifys historie
Sammenlagt seier til Kyrre.

Blodtur til København
I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva
KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.
















































