Phil Mintons kor- workshop prosjekt Feral Choir har dukket opp på noen av de viktigste festivalene og kulturarrangementene for eksperimentell kunst helt siden åttitallet.
Denne workshopen er et tilbud til alle slags musikere, ikke bare sangere, og dreier seg om å utforske lyd og improvisasjon i gruppe via stemmen. Det blir øvelser og improvisasjoner og en flik av Mintons enorme erfaringsverden i vokale eksperimenter.
Minton er en nestor i faget, og har jobbet med folk som Fred Frith, Peter Brötzmann, John Butcher, FM Einheit, Jaap Blonk og Lol Coxhill. I tillegg har han en formidabel karriere bak seg som plateartist, både solo og i samarbeid med andre.
Feral Choir innebærer tre timer jobbing hver dag i perioden fredag 11. til søndag 13. januar. Tenkte tider er fra 13.00 – 16.00. Det hele avsluttes med konsert på Mir under All Ears sin avslutningsfest.
Kurset er åpent, men prisen er ikke satt ennå. De første to dagene holdes det på M/S Innvik, mens siste dag blir på Mir.
Påmelding skjer til Harald Fetveit på hfetveit@c2i.net eller på telefon 918 31 389.
Les mer om Phil Mintons Feral Choir her.
Phil Minton hjemmeside ligger her.

– Vi er Norges mest arrogante band – med under 1000 lyttere
Det er få band som lever ut den analoge estetikken så bokstavelig som Lommekniv. Møt ett av de spennende bandene som spiller under årets Musikkfest.

Ballade video: – Det beste vi kan være
Med Anders Buaas med Tanya Wells, Blue River, Nonne, Slug Boys, Highasakite feat. Miriam Bryant, Alan Walker og King, Maja Ratkje, Sigurd Ytre-Arne og Torstein Slåen.

– Vi vant, rett og slett! Sverre Indris Joner og "Clasicos a lo Cubano" til topps i Cubadisco 2025
Joner og orkesteret vant cubansk Grammy for sitt internasjonale samarbeid.

Ny leder ved Dokkhuset Scene i Trondheim
Kulturarbeider, musiker og musikkviter Håkon Hammer starter i jobben 1. august.

Nordisk visefestival vil løfte visa fram i lyset på tvers av grenser
Gjennom fire dager samles hele Norden i Lillestrøm for å feire visemusikken – med allsangmorgener og nordiske nattkonserter på programmet.

Ujevn og uklar "Terminus"
Tekst og musikk trekker i hver sin retning, kryssende agendaer gjør resultatet dels for anmassende, dels for sprikende, midt i den gode viljen, skriver kritiker Erling E. Guldbrandsen om kammeroperaen "Terminus".