Hopp til innhald

Erik Wøllo med BMG-avtale

Musiker og komponist Erik Wøllo har inngått en distribusjonsavtale mellom sitt eget plateselskap Monumental Records og BMG Norway AS. Mandag slapp Wøllo sitt tiende album, «Wind Journey».

Erik Wøllo har virket som musiker og komponist i 20 år, med stor anerkjennelse i Norge og utlandet som resultat. Flere av platene hans er utgitt i USA, og har fått gode kritikker og mye radiospilling.

Hans tiende CD, «Wind Journey», lanseres i Norge 18. juni, og er den fjerde utgivelsen på hans eget platemerke; Monumental Records. Denne blir den første som distribueres i Norge av BMG Norway.

Erik Wøllo er i de siste årene mest kjent for sine elektroniske synth- og gitarlydlandskaper. På «Wind Journey» viderefører han dette på en ny og spennende måte i et melodisk og vakkert musikalsk uttrykk, som gjenspeiler Wøllos mangfoldige bakgrunn. Her er fragmenter fra jazz, klassisk og ambiente stilarter blandet sammen til en nyskapende helhet.

Musikken er i all hovedsak framført av Wøllo selv på diverse elektriske og akustiske gitarer, smeltet inn i åpne og storslagne elektroniske lydbilder. All musikk er komponert og produsert av Wøllo, og bærer lydmessig preg av hans solide erfaring i et moderne digitalt studio.

Ledige stillinger

Flere saker

Aase Nordmo Løvberg

Aase Nordmo Løvberg – den inderlige stemmen

Aase Nordmo Løvberg sang på de største operascenene og med de beste dirigentene i sin tid, men hennes storhet som...

Astrid Kvalbein

Rektorval ved Norges musikkhøgskole, del 1: Astrid Kvalbein og Eyolf Dale

Rektorkandidat Astrid Kvalbein og prorektorkandidat Eyolf Dale er opptekne av at kunst og kultur skal bli verdsatt, av allsidigheit og...

Klaus Mäkelä i aksjon – her under konsert med den argentinske cellisten Sol Gabetta i Sjostakovitsj’ Cellokonsert nr. 1 i nov

Oslo-filharmonien og Mäkelä fra prestisjesal til prestisjesal

Listen over riktige og viktige konserthus som Oslo-filharmonien skal besøke i sommer og høst er lang og karrierebyggende.