«NVHFs forlag as, som utgir fagbladet Release, og driver nettstedet Release.no, har kjøpt rettighetene til å utgi bransjemagasinet Farojournalen, med abonnementsdatabase, og nettstedet Farojournalen.no«, het det i en pressemelding fra NVHF og Farojournalen på torsdag.
— I dag fikk de fem ansatte i Farojournalen permiterringsvarsler, sier redaktør Magnus Tellefsen til Ballade.
Papirutgaven av Farojournalen vil ikke gis ut mer. Hva som skjer med nettsiden er nå opp til Release, sier Tellefsen.
Farojournalen dekker musikk-, video- og dataspillbransjen i Norge. Release skriver om videomarkedet.
Ble ikke samarbeid
Kjell Fosseng, daglig leder i NVHFs forlag, sier at nettsiden fortsetter «inntil videre».
— Hvorfor kjøper dere ut noe for å muligens legge det ned?
— Frem til nå har det vært to blader som omhandler videolansering i Norge, vårt eget Release og Farojournalen. Vi har tidligere sett på mulighetene for et samarbeid, men nå kommet frem til at det beste er å kjøpe dem ut, sier Fosseng.

Tekstforfatterpris til Ane Brun
– Hun skriver personlig og eksistensielt, men samtidig universelt.

Ballade video: Søvnløse netter
Med Synne Sanden, Døssi, Bjørn Berge, Jonas Lovv, Joakim Kleven, Leander, Twin Serpent, Nullskattesnylterne & Teater nonSTOP, Halycon Days og Nicolas Leirtrø’s Action Now!

Sarah Winona Sortland er ny daglig leder i Musikkforleggerne
Går fra kommunikasjonsstilling til toppjobben.

Musikk på litteraturfestival: Fortelling, poesi – og nødvendig friksjon
Hvilken rolle kan musikk ha i en litteraturfestival? Blir vi klokere på musikkens og ordenes roller i språkmodellenes tid? Kan konserter vise veien til leselyst?

– Hva skjedde med rehabilitering ...
Ting man tenker på er som regel lett å få ut, bare man får det til å rime. Slik ser en innsatt på Ullersmo på rap.

Et rom for alt – unntatt musikk
INNLEGG: – Det er rart hvordan musikkens kraft alltid hylles i festtaler, men aldri i romfordelingen. Musikkfaget er viktig – så lenge det ikke tar plass, skriver Bodil Gullseth, musikklærer og 2. nestleder i Skolenes landsforbund.















































