Food består nå av Iain Bellamy på saksofon og Thomas Strønen på trommer og elektronikk. Lørdag 9. juni kommer de på en sjelden Oslovisitt, da de opptrer på klubben Blå sammen med Nils Petter Molvær som gjesteartist.
Dette er duoens første konsert i Oslo i følge Blås hjemmesider, og det er dessuten første gang de samarbeider med Nils Petter Molvær, som heller ikke tråkker ned hovedstadens konsertscener.
Hvordan høres Food ut? Deres hittil siste plate «Last Supper» har blitt møtt med gjennomgående gode kritikker. I følge The Independent: «State of the art electro-acoustic improvisation», mens Time Out London mener det er mer som «beautiful post-jazz». The Guardian oppklarer det hele med sin beskrivelse av Food som: » a warped Miles disco-funk electronica».
Strønen kan ellers melde at den nye platen til Food nå er ferdig, og den skal etter planen gis ut på Rune Grammofon i november. I tillegg til Bellamy/Strønen har de her tatt med seg Maria Kannegaard på Fender Rhodes og Ashley Slater på effekter og keyboards.
Etter konserten spiller DJ Pål Strangefruit sitt klubbkonsept Lunatech.

Jørgen Karlstrøm til svenske Bonus Copyright Access
Karlstrøm blir administrerende direktør i svensk opphavsrettsorganisasjon.

Salt i Oslo kan bli nødt til å stenge dørene
Myndighetene varsler full stopp av aktivitet innen 1. juli.

Derfor bør vi lære norsk folkemusikk og folkedans på voksenopplæringen
Det burde være flere arenaer for formidling av norsk folkemusikk og -dans i voksenopplæringen. Det er en super inngang til å lære språk, historie, kroppsspråk og sosiale koder – samtidig som det bygger fellesskap, skriver Ely Navarro i Stiftinga Hilmar Alexandersen.

Ballade video: Pyramider på Månen
Vi har det greit med Beharie, BLKSTD, Mayflower Madame, Din Våte Drøm, Vidar Furholt, Paulin Voss, Roar Dons og Naeon Teardrops.

Hvordan løfte kunstnerisk forskning fra marginalisering til vitenskapsdiskurs?
Er kunstnerisk forskning moden og klar for å tre inn i en vitenskapelig diskurs? Hvis ikke, er jeg redd den er på vei inn i en (muligens noe selvforskyldt) marginaliseringsprosess, skriver Henrik Holm.

Storsatsing på kultur i hele Norge: – Har du en god idé, vil vi høre fra deg, sier daglig leder i Kulturrom
Regjeringen styrker Kulturrom med hele 21 millioner kroner – det største tilskuddet siden oppstarten.