Marit Larsen 2006 (photo: Stian Andersen)

Spellemannsnominasjonene

Listen over nominerte til prisen som skal deles ut i Oslo Spektrum 24. januar er nå klar.

Kalender

Cantango på Gamle Raadhus Scene

02/09/2020 Kl. 19:00

Oslo

Legg til arrangement
Se alle

De nominerte er:
Kvinnelig artist
Ane Brun – Changing Of The Seasons (Det Er Mine)
Ingrid Olava – Juliet’s Wishes (EMI Music Norway)
Maria Mena – Cause And Effect (Sony Music)
Marit Larsen – The Chase (EMI/Virgin)
Mannlig artist
Bjørn Eidsvåg – Pust (Petroleum/Sony Music)
Julian Berntzen – Rocket Ship Love (Universal Music)
Thom Hell – God If I Saw Her Now (Voices Of Wonder)
Åge Aleksandersen og Sambandet – Katalysator (EMI Music Norway/Solregn)
Popgruppe
Lester – This Village (Deaf Ear Records)
Real Ones – All For The Neighbourhood (Warner Music)
The Margarets – Twenty Years Erased (Division Records as)
Åpen klasse
Annbjørg Lien – Waltz With Me (Heilo)
Farmers Market – Surfin’ USSR (Ipecac)
H.K.H. Kronprinsesse Mette-Marits Utvalgte Salmer – Sorgen og Gleden (Kirkelig Kulturverksted)
Lars Horntveth – Kaleidoscopic (Smalltown Supersound)
Samtidsmusikk
Ellen Ugelvik – George Crumb; Makrokosmos I-II (Simax Classics)
Nordic Voices – Djånki Don (Aurora)
Rolf Wallin/Oslo Filharmoniske Orkester – Act (Ondine)
Rock
Grand Island – Boys & Brutes (Racing Junior)
Lukestar – Lake Toba (Phone Me)
Motorpsycho – Little Lucid Moments (Rune Grammofon)
Tommy Tokyo & Starving For My Gravy – Smear Your Smiles Back On (Warner Music)
Elektronika
Lindstrøm – Where You Go I Go Too (Smalltown Supersound)
Mental Overdrive – You Are Being Manipulated (Smalltown Supersound)
Skatebård – Cosmos (Digitalo Enterprises)
Blues
Good Time Charlie – Mojo Energy (Good Time Charlie Records)
Orbo & The Longshots – High Roller (Blue Mood/Grappa)
Rita Engedalen – The Tree Still Standing (Grammofon )
Country

Ida Jenshus – Color Of The Sun (Universal Music)
Ila Auto – Over The Next Hill (Auto Records)
Rita Eriksen – Hjerteslag (BigBox Music as)
Roy Lønhøiden – Når Dagen Demrer Blått (NorskAmerikaner)
Metal
Benea Reach – Alleviat (Tabu Recordings)
Enslaved – Vertebrae (Indie Recordings)
Keep of Kalessin – Kolossus (Indie Recordings)
Hiphop
Chris Lee – Worry No (Oslo Records)
Karpe Diem – Fire Vegger (Bonnier Music)
Madcon – An Inconvenient Truth (Bonnier Amigo Music)
Folkemusikk/Gammaldans
Flukt – Stille Før Stormen (Etnisk Musikklubb)
Gjermund Larsen Trio – Ankomst (Heilo)
John Ole Morken – Slåtter Fra Hessdalen, Haltdalen og Ålen (Etnisk Musikklubb)
Ragnhild Furebotten & Tore Bruvoll – Hekla Stålstrenga (Ta:Lik)
Danseorkester
Ingemars – I Finnskogens Rike (Tylden & Co)
Sogns – Det Koster Å Vara Kar (BigBox Music as)
Steinar Engelbrektson Band – Rabalder (Tylden & Co)
Jazz
Helge Lien Trio – Hello Troll (Ozella/Musikklosen)
Mathias Eick – The Door (ECM/Grappa)
Moment – Paradiso (Schmell)
Radka Toneff – Butterfly (Curling Legs as)
Klassisk musikk
Henning Kraggerud – Eugéne Ysaÿe: Six Sonatas For Solo Violin (Simax Classics)
Leif Ove Andsnes & Det Norske Kammerorkester – Mozart: Piano Concertos 17 & 20 (EMI Classics)
Trondheimsolistene – Divertimenti (Lindberg Lyd as)
Viser
Halvdan Sivertsen – Mellom Oss (EMI Music Norway/Nordaførr)
Odd Børretzen/Lars Martin Myhre – Syv Sørgelige Sanger og Tre Triste (BigBox Music as)
Odd Nordstoga – Pilegrim (Universal Music)
Vamp – St. Mandag (Majorstudio as)
Barneplater
Klaus Sonstad – Indianer Cowboy (Universal Music)
Maj Britt Andersen – Pulverheksas Jul (Egmont/Barneselskapet)
Trondheim Sinfonietta – Så Rart…! (Øra Musikk as)
Årets nykommer
Erlend Bratland – True Colors (Sony Music)
Ida Maria – Fortress Round My Heart (Nightliner/Universal)
Ingrid Olava – Juliet’s Wishes (EMI Music Norway)
Katzenjammer – Le Pop (Propeller Recordings)
Årets musikkvideo
Beady Belle – Self-Fulfilling (Jazzland Records/Sonet/Universal)
Madcon – Liar (Bonnier Amigo Music)
Madrugada – Look Away Lucifer (Malabar Recording Company)
Maria Mena – All This Time (Sony Music)
Thom Hell – My Heart Is Longing For A Soul (Voices Of Wonder)
Årets hit
Maria Haukaas Storeng – «Hold On Be Strong»
Espen Lind – «Scared Of Heights»
Marit Larsen – «If A Song Could Get Me You»
Erlend Bratland «Lost»
The BlackSheeps – «Oro Jaska Beana»

Stillinger

Dirigent – hovedkorps

Hosle og Bekkestua skolekorps i Bærum

Direktør for komponisthjemmene

KODE Kunstmuseer og komponisthjem

Kantor

Haugesund Kirkelige Fellesråd

Festivalsjef

Kongsberg Jazzfestival

Assistentdirigent

Arktisk Filharmoni AS

Daglig leder

Høstscena

Hold deg oppdatert

Meld deg på vårt nyhetsbrev