Hopp til innhald

Kollenfest konkurs

Festivalen gikk med 25 millioner kroner i underskudd, melder VG.

Air Productions, som stod bak Kollenfest i juni i år, er begjært konkurs. Firmaet drives av brødrene Jon Eirik og Pål Jakobsen. Brødrene står også bak Rått og Råde-festivalen i Stavanger og Døgnvill i Tromsø, men disse skal ikke bli berørt av konkursen, da disse drives via datterselskaper av Air Productions.

– Vi klarte dessverre ikke å tiltrekke oss et stort nok publikum til å komme oss gjennom det vanskelige etableringsåret. Noe av dette skyldes selvfølgelig dårlig vær og sterk konkurranse på festivalens datoer, men vi må også være ydmyke nok til å si at vi da heller ikke har klart å skape et konsept som har livets rett, skriver Pål Jakobsen i et presseskriv.

Dermed ble det kun en utgave av Kollenfest, som hadde store navn som Rihanna, Kiss og Noel Gallagher på plakaten.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Underskudd for Kollenfest

Uklart hvor mye, men i millionklassen.

Bare Egil på Slottsfjell

Regjeringen lover mer til festivaler

Regjeringen går langt i å antyde ytterligere styrking av festivalstøtten. Kommersielle festivaler bør klare seg selv, mener Slottsfjellfestivalen.

Rockefestivaler konkurstruet

Konkursen til Kollenfest rammer storfestivaler i Tromsø og Stavanger, hevder Aftenposten.

Anneli Drecker på scenen under Døgnvill

Skuffede Døgnvillsponsorer

Sponsorer mener festivalen gamblet med lån til Kollenfest.

Konkursfare for rockefestivaler

Døgnvill og Rått og Råde kan ende i konkurs i slutten av uken. Selskapene trenger tilførsel av kapital for å...

Flere saker

Bård Vegards Solhjell taler til Norsk Musikkråds årsmøte

Bård Vegar Solhjell ny styreleder i Norsk musikkråd

Den tidligere SV-politikeren ble valgt under musikkrådets landsmøte i Molde i helgen, der det også ble vedtatt nytt handlingsprogram.

Musikkprofessor Mattis Kleppen på kontoret Foto: Bjørnar Leknes

Musikkmiljøet ved Nord universitet vil løfte kunstnerisk utviklingsarbeid

Målet er at utgivelser og konserter skal bli poengivende forskning.

Fargespill

Fargespill: Det viktigste skjer bak scenen

Camilla Kvaal har tatt doktograd på musikk som interkulturelt verktøy.