Ny direktør ved NMH

Tove Blix (52) gleder seg til å ta fatt på nye utfordringer.

Bransjen

Tove Blix kommer fra stillingen som assisterende fakultetsdirektør ved Det juridiske fakultetet ved Universitetet i Oslo, der hun har vært siden 1996. Hun har de to siste årene jobbet med omorganiseringsprosjekter ved Det medisinske fakultet.

– Jeg trives spesielt godt med å skape resultater i samarbeid med andre og gleder meg til å ta fatt på nye utfordringer ved Musikkhøgskolen, sier hun i en pressemelding.

Les også: [link id=66584 title=»Låg norskandel ved NMH«]

Tove Blix er opprinnelig cand.mag. fra Universitetet i Oslo fra 1987, med fagene jus, sosialøkonomi og pedagogikk.

Hun begynner i stillingen som administrerende direktør 1. mai.

For å kommentere og diskutere artikkelen må du være logget inn på Facebook. Dersom du har en mening du ikke får postet her kan du alltid sende oss en e-post.

Flere saker
Blodtur til København

Blodtur til København

I midten av januar dro ein full buss frå Oslo og omland til København med Tuvas Blodklubb. Sjå korleis det gjekk med "den norske invasion” på dansk folkemusikkfestival.

Slik ble jeg en diva

Slik ble jeg en diva

KRONIKK: – Jeg må slutte å late som om forståelsen av sangerens rolle i jazzmusikken ikke henger sammen med likestilling og en kjønnsdefinert og forutinntatt forståelse av hva sangere befatter seg med.

Ballade video: Trygghet og kontroll

Ballade video: Trygghet og kontroll

På utstilling med Himmelleite, Luna Mare, Andie Loui, Maizu & Richard, Kristine Blir Rapper, Kamelen, Rule Of Two og Clawfinger.

Mari Boine hedret

Mari Boine hedret

Artist og låtskriver Boine fikk ærespris for langt og betydningsfullt virke. Og avslører at hun skriver på ei bok.

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Adama Janlo lar seg ikke stanse av musikalske grenseposter

Fra Sagene til Mississippi-deltaet, via Senegal og Gambia – Adama Janlo er Norges mest oppsiktsvekkende tilskudd til den tradisjonelle bluesen, og hun er ikke redd for å hente inspirasjon utover det forventede.

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

Ballade på Tidsskriftbonanza: Samtale med Peter Case & Sid Griffin

En sjelden mulighet til å møte to amerikanske legender, når Balladeskribent Arvid Skancke-Knutsen snakker med Peter Case & Sid Griffin på Deichman Grünerløkka torsdag 5. mars.

Se alle saker
Konserttips Oslo
Serier
Video
Radio