Hopp til innhald
Gabrielle førsteplass

(Foto: Skjermdump)

Glipp ga liste-avsløring

Nummer én på VG-lista twitret om plassering dagen før lista skulle offentliggjøres.

«Sitter å ler av meg selv…nummer 1 på vg lista… og iTunes…» twitret Gabrielle Leithaug natt til torsdag.

Da hadde artisten nettopp opptrådt med låten «Ring meg» på VG-lista Topp 20s show i Bergen, og der fått beskjed om at samme låt kom til å toppe singellista to dager senere.

Les intervju med Gabrielle:

Skulle aldri ha skjedd
— En NRK-ansatt i Bergen spurte en av våre medarbeidere om de kunne gi informasjonen til artisten. Det svarte vår medarbeider ja til, uten å ha klarert det med redaksjonen. Det skulle aldri ha skjedd, og vi ettergår nå våre interne rutiner for å forsikre oss om at det ikke skjer igjen, sier konstituert avdelingsleder for VGs Rampelys-redaksjon, Ellen Limstrand.

Limstrand sier glippen ikke vil få noen konsekvenser for artisten og den ansatte.

Foreløpige lister
Salgslistene til VG utarbeides av IFPI, som sender ut foreløpige lister et par dager i forkant av offentliggjøringen hver fredag. De foreløpige listene skal da sjekkes for feil, som for eksempel manglende innrapporteringer av salg, og er derfor ikke alltid helt identiske med listene slik de offentliggjøres i VG.

— Vi holder listene åpne for korrigering til torsdag kveld. Feil i listene varierer fra uke til uke, men det er sjelden store endringer fra onsdag til torsdag, sier Limstrand.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Smell for Rogafest

Underskudd bremser utbetalinger til artister.

CD

Stabilt musikkmarked

Nå også med økning i det fysiske salget.

Flere saker

Bandnavnet kom før en eneste tone var spilt. Hekla Stålstrenga ble navnet – og eventyret kunne begynne.

Hekla Stålstrenga fyller 20 år: – Vi har jævlig stor respekt for publikum

Hekla Stålstrenga markerer 20 år med albumet Heimført. Vi møter vi bandet for å se tilbake på den eventyrlige reisen,...

Edvard 2021 Collage 2 1280x600 TONO kollasj Kristian Dugstad

Nominerte til Edvard-prisen 2021

Blant årets nominerte er Mimmi Tamba, Ole Paus, Agnes Ida Pettersen, Jan Martin Smørdal, Tine Surel Lange og Lasse Marhaug.

Helene Eggen

Helene Eggen er ny festivalsjef for AnJazz på Hamar: Vil få flere til å oppdage magien i jazz

Tar over etter grunnlegger og leder gjennom 20 år, Anja Katrine Tomter. Eggen skal lede festivalen gjennom 20-årsjubileet neste år.