“Sitter å ler av meg selv…nummer 1 på vg lista… og iTunes…” twitret Gabrielle Leithaug natt til torsdag.
Da hadde artisten nettopp opptrådt med låten «Ring meg» på VG-lista Topp 20s show i Bergen, og der fått beskjed om at samme låt kom til å toppe singellista to dager senere.
Les intervju med Gabrielle: [link id=66968 title=»Når det ikke piper i telefonen«]
Skulle aldri ha skjedd
— En NRK-ansatt i Bergen spurte en av våre medarbeidere om de kunne gi informasjonen til artisten. Det svarte vår medarbeider ja til, uten å ha klarert det med redaksjonen. Det skulle aldri ha skjedd, og vi ettergår nå våre interne rutiner for å forsikre oss om at det ikke skjer igjen, sier konstituert avdelingsleder for VGs Rampelys-redaksjon, Ellen Limstrand.
Limstrand sier glippen ikke vil få noen konsekvenser for artisten og den ansatte.
Foreløpige lister
Salgslistene til VG utarbeides av IFPI, som sender ut foreløpige lister et par dager i forkant av offentliggjøringen hver fredag. De foreløpige listene skal da sjekkes for feil, som for eksempel manglende innrapporteringer av salg, og er derfor ikke alltid helt identiske med listene slik de offentliggjøres i VG.
— Vi holder listene åpne for korrigering til torsdag kveld. Feil i listene varierer fra uke til uke, men det er sjelden store endringer fra onsdag til torsdag, sier Limstrand.

Lyden av Gamle Oslo Gammaldans
Gamle Oslo Gammaldans er sju voksne folk som ikke spiller gammaldans. Opplev dem live på Ballade-arrangement i Gamlebyen i Oslo torsdag 27. mars.

Ballade på Parkteatret: Opera-premiere, musikkvideovisning og minikonsert søndag 23. mars
Solveig Sørbø og Maria Kjos Fonn snakker om operaen "Heroin Chic". Rockemusiker Henning Andersen spiller utvalgte låter. Og vi viser et godt knippe nye musikkvideoer på skjermen.

Selma fra Hønefoss ble publikummer nummer en million i Bærum Kulturhus
Selma Hasund Poole (18) fra Hønefoss ble overrasket med konfetti, gavekort på danseforestilling og jazzfestival som besøkende nr. 1 million i Bærum Kulturhus i helgen.

Tord Gustavsen kåret til Årets europeiske musiker 2024 i Frankrike
Musikeren og komponisten dedikerer prisen til musikerkollegaer gjennom årene.

Ballade video: Våpen og ammunisjon
Vi setter fyr på kontoret med Honningbarna, Moddi, Don Juan Dracula, Hüskey King, Earth Moon Transit, Tor Kvammen, Kyra Snø, Heartland Countrytrio og Markella.

Om kunst og tankefrihet
ESSAY: Plutselig er det å tenke egne tanker og la fantasien spinne fritt en radikal ting. Og her er kunsten ikke bare nyttig, den er essensiell, skriver Torstein Slåen.