Jeg vil gjerne takke og gratulere Jon Persen med hans eminente innlegg i Ballade, «Gratulerer med seieren, Forsvarsdepartementet!».
Med effektive satiriske virkemidler harselerer og ironiserer herr Persen over norsk kulturfiendtlighet og innstilling til Forsvarets Musikk.
Skulle nesten tro at han var imot Forsvarsmusikken, men så sterke meninger som Persen her presenterer kan vel ikke annet enn tolkes som ironiske, og da er faktisk Persens innlegg genialt!
Jeg skulle ønske at en middelmådig komponist som John Persen kunne vie mer av sin tid på å skrive flere ironiske artikler om norsk kulturfiendtlighet, det hadde kultur-Norge tjent med.
Kanskje et ukentlig kultur-kåseri ville gjort seg?
Med hilsen
Håvard Svendsen
Alternerende solotrombonist, Gävle symfoniorkester
og en av tusenvis, både i Norge og utenlands, som setter pris på og støtter Forsvarets Musikk

Mitt hittil ærligste forsøk på å være et ansvarsbevisst menneske
I en tid der demokratiet står på spill får begrepet skyldfølelse renessanse.

Ballade jazz: Å bryte og bygge vaner
Dette er platene du pakkar med deg i lag med krimromanen, kvikklunsjen og appelsina.

Nyhet! Ballades festivalguide
Vi lanserer Ballades festivalguide, som vil samle musikkfestivaler over hele landet, gjennom hele året.

Oppspark til årets Inferno: Gjenhør med debatt om hatytringer i black metal
Ballade radio: Varm opp til metalfestivalen med den heite debatten om hatytringer i black metal fra fjorårets festival, med et sterkt internasjonalt panel.

POSTKORT FRA JAPAN: – Individet er ikke verdt en jævla dritt. Og dét har japanerne skjønt.
Spellemannsnominerte Why Kai dro på turné til Japan, og fikk både nye fans og eksistensiell angst.

Mørk kveldssang med Michael Krohn
Nylig ble det kjent at Michael Krohn legger opp som vokalist på grunn av sykdom. Her er hans siste nachspiel som sanger.