Hopp til innhald
Ingvild Glimsdal foto: Privat

Ingvild Glimsdal ny medarbeider på Senter for talentutvikling Barratt Due

Glimsdal tiltrådte stillingen som prosjektkoordinator 1. februar.

Ingvild Glimsdal (31) begynte 1. februar som prosjektkoordinator for Crescendo og Senter for talentutvikling i til sammen en 100 prosent stilling. Hun erstatter Pia Gullichsen, som har begynt en ny karriere som selvstendig konsulent.

Glimsdal vil ifølge pressemeldingen være en sentral ressurs og kontaktledd i Senterets løpende aktiviteter, med et ekstra fokus på større prosjekter som Ung Filharmoni, regionale tiltak og nasjonale konferanser. Hun vil ha kontorplass på Sentralen i Oslo.

Hun har bakgrunn som skuespiller, i tillegg til en bachelor i Kultur og Ledelse fra Handelshøyskolen BI og sitter i styret for Oslo-filharmoniens venner. De siste seks månedene har hun jobbet som praktikant hos generalkonsulatet i New York der hun bl. jobbet med formidling av norsk kunst og kultur.

Teamet som arbeider med Crescendo og Senter for talentutvikling Barratt Due består nå av Katrine Neerland (prosjektleder Crescendo), Ingvild Glimsdal og leder Anders Hall Grøterud.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Anders Hall Grøterud Foto: privat

Tidligere landslagstrener i Triathlon ny leder for Senter for talentutvikling Barratt Due

Anders Hall Grøterud (45) tiltrådte stillingen 2. mai.

Sonoko Miriam Welde Foto: Nadia Norskott

Nye deltagere i talent- og mentorprogrammet Crescendo

Deltakere i de fremtidige programmene for unge solister og kammergrupper ble lansert under Festspillene i Bergen

TalentNorge rapport

Talent Norge rapporterer

Selskapets første årsrapport dokumenterer satsinger på 11 tiltak som kommer 400 talenter til gode.

Uno Vesje drar til Carnegie Hall Foto: Camilla Storvollen

Norsk harpist debuterer i Carnegie Hall i påsken

Uno Vesje er den første norske harpisten til å debutere som solist i det prestisjefulle konserthuset i New York.

Solveig Kringlebotn

Solveig Kringlebotn blir professor

Kringlebotn, som blant annet er sanglærer ved Barratt Due musikkinstitutt, har fått personlig opprykk til professor.

Flere saker

Small Island under Førdefestivalen

Førdefestivalen: Helt fantastisk, midt på treet og kjip

Det var mye som smakte godt, men alt passet ikke like godt sammen, skriver Monica Ifejilika.

Komposisjonsforum

Komposisjon i dag. Komposisjon i fremtiden.

Hvilke kunstneriske og estetiske vyer har de nye komponistene som nå skal ut i verden? Hva tenker de om den...

Direktør i Kristiansand Symfoniorkester, Stefan Sköld og styreleder Stein A. Hannevik i Sparebanken Sør instrumentfond

Sparebanken Sør oppretter instrumentfond

Fondet vil kjøpe kvalitetsinstrumenter for 10 millioner kroner.