Hopp til innhald
Agnieszka Bryn Foto: Lars Opstad

Agnieszka J. Bryn ny kommunikasjonssjef i Kulturtanken

Bryn begynner i stillingen 1. mars 2019.

Agnieszka J. Bryn er tilsatt som ny kommunikasjonssjef i Kulturtanken.

Bryn kommer fra stillingen som kommunikasjonssjef for Human-Etisk Forbund. Hun har jobbet med kommunikasjon og ledelse i nærmere20 år, og har bakgrunn som rådgiver hos Geelmuyden Kiese, fra statsforvaltning i Utlendingsdirektoratet. Hun har også flere år som journalist i NRK bak seg.

– Alle barn og unge, uavhengig av nasjonalitet, sosial eller økonomisk bakgrunn fortjener å oppleve profesjonell kunst og kultur. Det er et privilegium å kunne bidra til å synliggjøre en av verdens største offentlige ordninger for kunst og kultur til barn og unge. Jeg gleder meg til å bli kjent med og samarbeide med så mange kompetente og engasjerte kolleger, sier Bryn til Kulturtanken.no

Bryn tiltrer stillingen 1. mars. Hun tar over etter Guro Kleveland som fra 30. november er Ballade-redaktør.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Balladepodden live: (f.v) Morten Brenne, Kristin Falck, Tellef Øgrim og Aslaug Olette Klausen

Folkelarm-spesial: Hvordan turnere nye DKS?

Balladepodden ved Tellef Øgrim og Aslaug Olette Klausen med gjester på scenen under Folkelarm.

Gustav Jørgen Pedersen

Det nyskapende som kvalitet

Gustav Jørgen Pedersen, prosjektleder i Kulturtanken svar på kritikken fra Glenn Erik Haugland.

Glenn Erik Haugland Foto: Privat

Kanskje Kulturtanken burde snakke mindre om kvalitet, og mer om hvordan kunstneriske ytringer virker inn på våre liv?

Glenn Erik Haugland spør etter konferansen: Kvalitet i kunst og kultur for barn og ung.

Utsnitt forsiden på DKS rapporten

Slik ble spillemidlene fordelt i Kulturtanken

DKS-rapporten for 2017 er lagt frem. Men den kan ikke si noe om utviklingen over tid.

Flere saker

Ingfrid Breie Nyhus Foto: John Andresen

Dybden i det enkle

Med bakgrunn i klassisk tradisjon og folkemusikk, har Ingfrid Breie Nyhus brukt tid de siste årene på å finne sin...

Slik har du kanskje også sett henne: Kate Pendry som Elizabeth l.

Uka i redaksjonens ører: Where did all the young girls go?

Bjella rører på seg igjen, denne gang langs norske småveier. Det er musikkfest i Oslo og Stavanger, vi konkurrerer i...

Skjermbilde 2025 03 27 kl. 14.30.46

Ballade video: A poor man’s fight

Vi svinger ut på veien med brenn., Paul-Ronny Angel, Beranek & EL/NeUe, Ingvild Austgulen, Nordlys, Celiin, Brooke Sharkey og Afargang.