Hopp til innhald

Rekordhøyt billettsalg for Bergenfest

Men inntekten ble redusert sammenlignet med i fjor.

Ifølge Bergens Tidende solgte Bergenfest over 39 000 billetter. Det er rekord, samtidig som festivalen brukte flere spillesteder enn tidligere.

Inntektene fra billettsalget på 5.385.425 kroner var allikevel lavere enn i fjor, da de var på 5.575.000 kroner.

— Folk som er bedre i matte enn meg mener nok vi kunne tatt ganske mye mer for dagspassene, som kostet maksimalt 380 kroner. Men det er et bevisst valg vi har gjort for at flest mulig skal kunne være med på festen. For eksempel alle studentene, de har ikke så mye å rutte med på denne tiden av året, sier festivalsjef Frank Nes til Bergens Tidende.

Bergenfest hadde internasjonale artister som Raphael Saadiq, Emmylou Harris og Sufjan Stevens, og norske som Valkyrien Allstars, Real Ones og Fjorden Baby! i sitt omfattende program. Festivalen ble avsluttet søndag 1. mai.

Ledige stillinger

Relaterte saker

Honningbarna på Hulen i Bergen

Fond for Oslo og Omegn – eller hvordan man sikrer at kunsten drar til Oslo.

INNLEGG: Er det meningen at Oslo skal få 62% av midlene for fonogramproduksjon, spør Mira Svartnes Thorsen, styreleder i Karmakosmetix...

Kjetil Husebø

Ny lyd til større scene

Festivalen Tape to Zero er en liten versjon av Ultima og Punkt.

Badeopprør mot festivalokkupasjon

Morgenbadere og byforsker sure på kommunens utleie til Miniøya og Norwegian Wood.

Flere saker

Bildet viser noen av de regionale kompetansesenterne samlet under Vill Vill Vest i Bergen nylig. Fra venstre: Anna Willrodt (Sørf), Renate Eggan (Tempo), Vegard Moberg (Brak) (øverst), Martha Lyse (STAR), Angelica Manke, Are Bergerud (Tempo), Oda Sofie Aaring (Tempo), Tor Arne Vikingstad (STAR), Leif Haaland (MØST)

Millioner til utvikling av digital plattform

De regionale kompetansesenterne for musikk har fått ​2,3 millioner fra Kulturrådet til utvikling av en ​digital ressursbank for musikkbransjen​.

Kristine Tjøgersen

Interaktivitet, roboter og støy

– Mange av de mest interessante komponistene har til felles at de ønsker å skape noe tids- og stedsspesifikt. Noe...

Heders spellemann til ole ivars

Og prisen går til…

INNLEGG: Bak de aller fleste talenter står en analog, menneskelig inspirator og mentor. Musikkviter Audun Molde setter søkelyset på musikklæreren.